Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR GRAND TOUR 10 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Ocean — mărimea L

COD PRODUS: 080401
  • COD PRODUS: 080401

    MMR GRAND TOUR 10 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Ocean — mărimea L

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 4.109,80 €
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    4.109,80 € 🏅 ~1027 de puncte
    🏅 Primești  ~1027 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 856 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 343 €/luna
    plata in avans
    Ocean
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR GRAND TOUR 10 (2025)

Grand Tour este bicicleta MMR gândită pentru cei care nu se opresc acolo unde se termină asfaltul bun: anduranță, versatilitate și confort pe ieșiri lungi. O șosea care acceptă și drumurile secundare, fără să renunțe la viteză.

Cadru Grand Tour – G1 Carbon Concept Frame, monococă, din fibră de carbon cu modul intermediar.
Carbon UTS50-12K TEIJIN, cu orientarea fibrelor aleasă pentru o anumită elasticitate verticală.
Geometrie endurance, pentru confort pe ieșirile lungi.
Montaj recomandat tip gran fondo cu anvelope de 36 mm.
Trecere de roată până la 40 mm, pentru cine vrea anvelope mai late.
Cablare complet internă, ax TA 12 mm, frâne Flat Mount, Press Fit și headtube 1,5.
Cadru compatibil E+.

Distracția apare atunci când îți permiți să ieși de pe șosea și să pornești în aventura de a descoperi unde duce drumul acela. Pe ideea asta e construită Grand Tour: o bicicletă pentru cei care caută în același timp versatilitate, randament, viteză și confort, inspirată de șosea și de explorare.

Cadrul Grand Tour – G1 Carbon Concept Frame este o construcție monococă din fibră de carbon cu modul intermediar, carbon de tip UTS50-12K de la TEIJIN. Împreună cu orientarea fibrelor, acest tip de carbon oferă cadrului o anumită elasticitate verticală, iar alături de geometria endurance face din acest model o alegere bună dacă ceea ce cauți este confortul în ieșirile tale.

Pornind de la un montaj recomandat tip gran fondo, cu anvelope de 36 mm, trecerea de roată de până la 40 mm îi lasă celui căruia îi place aventura libertatea de a opta pentru anvelope mai late. Detaliile cadrului merg în aceeași direcție practică: ax TA 12 mm, cablare complet internă, prindere Flat Mount pentru frâne, montaj Press Fit, headtube 1,5 și compatibilitate E+.

Frumusețea apare atunci când îți permiți să prelungești aventura ore întregi, inclusiv pe asfalturi și terenuri mai neregulate. Grand Tour este făcută exact pentru acele backroads pe care le descoperi din mers.

Geometrie G1 Performance

Gândită pentru drumurile lungi, când pierzi șirul orelor petrecute în șa. O geometrie în care primează confortul, cu o poziție mai dreaptă decât la geometriile în care corpul trebuie să fie cât mai eficient în fața vântului.

Geometria cadrului Geometrie G1 Performance
MărimeSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7776-8483-88>87
Înălțime ciclist (cm)<170169-175173-184>183
Ampatament (mm) (A)1006102410421060
Tub orizontal (mm) (B)487512535560
Tub orizontal efectiv (mm) (C)521543565588
Tub de direcție (mm) (D)120145170195
Tub de șa centru–centru (mm) (E)440480510550
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)425425425425
Offset furcă (mm) (H)50505050
Coborâre ax pedalier (mm) (I)70707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º71º71º71º
Unghi tub de șa (°) (K)74,5º74º73º73º
Reach (mm) (L)370380390400
Stack (mm) (M)545569592616
Trail (mm) (N)69696969
Lungime pipă (mm) (O)100110110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)170-34X50172.5-34X50172.5-34X50175-34X50
Standover (mm) (Q)755782809837

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2025
Gama:
10
Model:
  • MMR GRAND TOUR 10
Culoare:
Ocean
Cod de bare (EAN):
8435525030690

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Grand Tour - G1 Carbon Concept Frame. Intermediate Modulus carbon fiber. Monocoque. TA 12mm. Fully Internal Cable Routing. Flat Mount. E+ compatible. Press Fit. Headtube 1.5
Furcă:
Grand Tour - Carbon Concept Lite Fork TA 12mm

Transmisie

Angrenaj:
Sram Rival E1 46-33T
Casetă pinioane:
Sram Rival XG-1250 10-36
Schimbător foi (față):
Sram Rival AXS E1
Schimbător pinioane (spate):
Sram Rival AXS E1 12 V
Lanț:
Sram Rival AXS E1

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Comp Curve
Pipă:
Ritchey Comp Switch

Frânare

Frâne:
Sram Rival AXS E1

Roți

Jante:
DT Swiss P1800 32-XDR
Anvelope:
Hutchinson Blackbird All Season 32 TLR

Componente

Tijă șa:
Ritchey Comp
Șa :
Selle Italia Model Epsilon
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 080401 8435525030690 În stoc
M 080400 8435525030683 În stoc
S 080399 8435525028598 În stoc
XL 080402 8435525030706 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525028598

MMR GRAND TOUR 10 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Ocean
MMR GRAND TOUR 10 (2025) - bicicletă șosea...
MMR GRAND TOUR 10 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Ocean
MMR GRAND TOUR 10 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Ocean
4.109,80 €