Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR GRAND TOUR 30 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Rhino Grey — mărimea M

COD PRODUS: 080143
  • COD PRODUS: 080143

    MMR GRAND TOUR 30 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Rhino Grey — mărimea M

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 2.919,80 €
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    2.919,80 € 🏅 ~730 de puncte
    🏅 Primești  ~730 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 608 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 243 €/luna
    plata in avans
    Rhino Grey
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR GRAND TOUR 30 (2025)

MMR Grand Tour 30 este o bicicletă de șosea cu geometrie endurance, gândită pentru cei care vor versatilitate, randament, viteză și confort pe ieșiri lungi. E bicicleta care te lasă să ieși de pe asfalt și să vezi unde duce drumul acela.

Cadru Grand Tour - G1 Carbon Concept Frame, monococă, din fibră de carbon cu modul intermediar.
Carbon UTS50 - 12K de la TEIJIN, cu orientarea fibrelor aleasă pentru o anumită elasticitate verticală.
Geometrie endurance, pentru confort pe ore lungi de pedalat.
Montaj recomandat de tip gran fondo cu anvelope de 36 mm.
Trecere de roată de până la 40 mm, pentru cine vrea anvelope mai late și terenuri mai neregulate.
Axe TA 12 mm, cablare complet internă, frâne Flat Mount, monaj Press Fit, furcă cu tijă 1,5 și compatibilitate E+.

Grand Tour s-a născut din ideea că frumusețea apare atunci când îți permiți să prelungești aventura — și pe asfalt, și pe terenuri mai neregulate. Este o bicicletă inspirată deopotrivă de șosea și de explorare, construită pentru backroads și pentru zilele în care traseul nu se termină acolo unde se termină asfaltul.

La bază stă cadrul Grand Tour - G1 Carbon Concept Frame, monococă, realizat din fibră de carbon cu modul intermediar, tip UTS50 - 12K de la TEIJIN. Acest tip de carbon, combinat cu orientarea fibrelor aleasă de MMR, oferă cadrului o anumită elasticitate verticală — exact ce îți dorești după câteva ore în șa, pe un drum care nu mai e chiar neted.

Montajul recomandat pornește de la anvelope de 36 mm, de tip gran fondo, dar trecerea de roată de până la 40 mm îți lasă libertatea să alegi cauciucuri mai late atunci când vrei să mergi mai departe de asfalt. Detaliile tehnice sunt moderne și curate: axe TA 12 mm, cablare complet internă, prinderi Flat Mount pentru frâne, montaj Press Fit, tub de direcție 1,5 și compatibilitate E+.

Dacă ceea ce cauți este confortul pe ieșirile lungi, fără să renunți la randament și viteză, geometria endurance a acestui model îl face alegerea firească.

Geometrie G1 Performance

Gândită pentru drumurile lungi, când pierzi șirul orelor petrecute în șa. O geometrie în care primează confortul, cu o poziție mai dreaptă decât la geometriile în care corpul trebuie să fie cât mai eficient în fața vântului.

Geometria cadrului Geometrie G1 Performance
MărimeSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7776-8483-88>87
Înălțime ciclist (cm)<170169-175173-184>183
Ampatament (mm) (A)1006102410421060
Tub orizontal (mm) (B)487512535560
Tub orizontal efectiv (mm) (C)521543565588
Tub de direcție (mm) (D)120145170195
Tub de șa centru–centru (mm) (E)440480510550
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)425425425425
Offset furcă (mm) (H)50505050
Coborâre ax pedalier (mm) (I)70707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º71º71º71º
Unghi tub de șa (°) (K)74,5º74º73º73º
Reach (mm) (L)370380390400
Stack (mm) (M)545569592616
Trail (mm) (N)69696969
Lungime pipă (mm) (O)100110110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)170-34X50172.5-34X50172.5-34X50175-34X50
Standover (mm) (Q)755782809837

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2025
Gama:
30
Model:
  • MMR GRAND TOUR 30
Culoare:
Rhino Grey
Cod de bare (EAN):
8435525029854

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Grand Tour - G1 Carbon Concept Frame. Intermediate Modulus carbon fiber. Monocoque. TA 12 mm. Fully Internal Cable Routing. Flat Mount. E+ compatible. Press Fit. Headtube 1.5
Furcă:
Grand Tour - Carbon Concept Lite Fork TA 12 mm

Transmisie

Angrenaj:
Shimano 105 R7100 12 V / 50-34T
Casetă pinioane:
Shimano 105 R7100 11-34T 12 V
Schimbător foi (față):
Shimano 105 R7100 12 V
Schimbător pinioane (spate):
Shimano 105 R7100 12 V
Lanț:
Shimano M6100

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Logic Curve
Pipă:
Ritchey Logic Switch

Frânare

Frâne:
Shimano 105 R7150 12 V

Roți

Jante:
XCR 10 ALLOY 27 700 TLR DB CL
Anvelope:
Hutchinson Blackbird ALLSEASON 32 TLR

Componente

Tijă șa:
Ritchey Logic
Șa :
Selle Italia Model Epsilon
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 080144 8435525029861 În stoc
M 080143 8435525029854 În stoc
S 080142 8435525029847 În stoc
XL 080145 8435525029878 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525029847

MMR GRAND TOUR 30 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Rhino Grey
MMR GRAND TOUR 30 (2025) - bicicletă șosea...
MMR GRAND TOUR 30 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Rhino Grey
MMR GRAND TOUR 30 (2025) - bicicletă șosea anduranță -...
2.919,80 €