Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR X-GRIP 10 (2025) - bicicletă gravel - Charcoal — mărimea L

COD PRODUS: 080076
  • COD PRODUS: 080076

    MMR X-GRIP 10 (2025) - bicicletă gravel - Charcoal — mărimea L

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 1.839,80 €
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    1.839,80 € 🏅 ~460 de puncte
    🏅 Primești  ~460 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 383 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 153 €/luna
    plata in avans
    Charcoal
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR X-GRIP 10 (2025)

X-Grip este bicicleta de gravel rezistentă și făcută pentru drum lung, gândită de MMR ca să te poți concentra la ceea ce contează cu adevărat: călătoria. Versiunea X-GRIP 10 vine cu grupul Shimano GRX RX820 12V.

Cadru X-Grip G1 AC Concept din aluminiu 6061 hidroformat, triple butted, cu furcă de carbon.
Grupul de transmisie Shimano GRX RX820 12V, în montajul 10.
Sistem UDH de la SRAM și geometrie revizuită, cu mărimi de la XS până la XL.
Trecere de anvelopă până la 42 mm, pentru cei care iubesc bikepacking-ul și aventura.
6 puncte de ancorare pe furcă și puncte suplimentare pe bazele din spate, pentru portbagaje și apărători.
Cabluri ascunse, integrare completă și suduri șlefuite, pentru un aspect curat.

X-Grip pornește de la un cadru de aluminiu 6061 hidroformat, triple butted, cu ax pasant de 12 mm, prindere Flat Mount pentru frâne și traseu optimizat al cablurilor. Furca este de carbon, iar sudurile șlefuite și cablurile ascunse dau bicicletei o linie curată, fără elemente care să agațe pe traseu.

Pentru 2025, geometria a fost adaptată ca să acopere o gamă mai largă de mărimi, de la XS la XL, iar cadrul a primit sistemul UDH de la SRAM, montaje gândite pentru gravel și culori reînnoite. Sunt genul de schimbări care se simt în timp: o potrivire mai bună pe bicicletă și o compatibilitate mai simplă la schimbător.

Capitolul bagaje este tratat serios. Trecerea de anvelopă merge până la 42 mm, furca are 6 puncte de ancorare, iar pe bazele din spate există puncte suplimentare pentru portbagaje și apărători — exact ce îți trebuie dacă pleci câteva zile cu bicicleta încărcată.

În varianta X-GRIP 10, transmisia este Shimano GRX RX820 cu 12 viteze, grup dedicat gravelului. O bicicletă construită să reziste și să te ducă departe, nu doar să arate bine în parcare.

Geometrie G1 Endurance

Gândită pentru drumurile lungi, când pierzi șirul orelor petrecute în șa. O geometrie în care primează confortul, cu o poziție mai dreaptă decât la geometriile în care corpul trebuie să fie cât mai eficient în fața vântului.

Geometria cadrului Geometrie G1 Endurance
MărimeXSSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7775-7976-8584-88>87
Înălțime ciclist (cm)155-162160-171169-177175-184>183
Ampatament (mm) (A)10021003101310301052
Tub orizontal (mm) (B)473500522544565
Tub orizontal efectiv (mm) (C)509519542565586
Tub de direcție (mm) (D)95110135160195
Tub de șa centru–centru (mm) (E)405445485515555
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)450490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)430430430430430
Offset furcă (mm) (H)5050505050
Coborâre ax pedalier (mm) (I)7070707070
Unghi tub de direcție (°) (J)70.5º71º72º72º72º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74º73.5º73º73º
Reach (mm) (L)365365375385396
Stack (mm) (M)520538565589622
Trail (mm) (N)7374686868
Lungime pipă (mm) (O)8090100110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)170170172.5172.5175

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2025
Gama:
10
Model:
  • MMR X-GRIP 10
Culoare:
Charcoal
Cod de bare (EAN):
8435525029472

Cadru

Material cadru:
Aluminiu
Cadru:
X-Grip - G1 AC Concept Frame. Aluminium 6061. Hydroformed. Triple Butted. TA 12mm. Optimized Cable Routing. Flat Mount. Headtube 1.5 mm
Furcă:
X-Grip - G1 Carbon Concept Fork. TA 12mm

Transmisie

Angrenaj:
Shimano CUES U6030 46-32T
Casetă pinioane:
Shimano LG300 11-39T 10V
Schimbător pinioane (spate):
Shimano CUES U6030 10V
Lanț:
Shimano LG500

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Butano Comp
Pipă:
Ritchey Logic Switch

Frânare

Frâne:
Shimano CUES U6030

Roți

Jante:
XCR 30 Alloy 25 700 Gravel TLR DB CL
Anvelope:
Hutchinson Touareg 40

Componente

Tijă șa:
Ritchey Logic
Șa :
Selle Italia Model Epsilon
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 080076 8435525029472 În stoc
M 080075 8435525029465 În stoc
S 080074 8435525029458 În stoc
XS 080647 8435525031918 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525029458

MMR X-GRIP 10 (2025) - bicicletă gravel - Charcoal
MMR X-GRIP 10 (2025) - bicicletă gravel -...
MMR X-GRIP 10 (2025) - bicicletă gravel - Charcoal
MMR X-GRIP 10 (2025) - bicicletă gravel - Charcoal
1.839,80 €