Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR X-GRIP 10 (2026) - bicicletă gravel - Mustard / Black — mărimea L

COD PRODUS: 082578
  • COD PRODUS: 082578

    MMR X-GRIP 10 (2026) - bicicletă gravel - Mustard / Black — mărimea L

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 8.099 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    8.099 lei 🏅 ~405 puncte
    🏅 Primești  ~405 puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 337 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 675 lei/luna
    plata in avans
    Mustard / Black
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR X-GRIP 10 (2026)

X-Grip este bicicleta de gravel rezistentă și făcută pentru drum lung, gândită de MMR ca să te poți concentra la ceea ce contează cu adevărat: călătoria. Versiunea X-GRIP 10 vine cu grupul Shimano GRX RX820 12V.

Cadru X-Grip G1 AC Concept din aluminiu 6061 hidroformat, triple butted, cu furcă de carbon.
Grupul de transmisie Shimano GRX RX820 12V, în montajul 10.
Sistem UDH de la SRAM și geometrie revizuită, cu mărimi de la XS până la XL.
Trecere de anvelopă până la 42 mm, pentru cei care iubesc bikepacking-ul și aventura.
6 puncte de ancorare pe furcă și puncte suplimentare pe bazele din spate, pentru portbagaje și apărători.
Cabluri ascunse, integrare completă și suduri șlefuite, pentru un aspect curat.

X-Grip pornește de la un cadru de aluminiu 6061 hidroformat, triple butted, cu ax pasant de 12 mm, prindere Flat Mount pentru frâne și traseu optimizat al cablurilor. Furca este de carbon, iar sudurile șlefuite și cablurile ascunse dau bicicletei o linie curată, fără elemente care să agațe pe traseu.

Pentru 2025, geometria a fost adaptată ca să acopere o gamă mai largă de mărimi, de la XS la XL, iar cadrul a primit sistemul UDH de la SRAM, montaje gândite pentru gravel și culori reînnoite. Sunt genul de schimbări care se simt în timp: o potrivire mai bună pe bicicletă și o compatibilitate mai simplă la schimbător.

Capitolul bagaje este tratat serios. Trecerea de anvelopă merge până la 42 mm, furca are 6 puncte de ancorare, iar pe bazele din spate există puncte suplimentare pentru portbagaje și apărători — exact ce îți trebuie dacă pleci câteva zile cu bicicleta încărcată.

În varianta X-GRIP 10, transmisia este Shimano GRX RX820 cu 12 viteze, grup dedicat gravelului. O bicicletă construită să reziste și să te ducă departe, nu doar să arate bine în parcare.

Geometrie G1 Endurance

Gândită pentru drumurile lungi, când pierzi șirul orelor petrecute în șa. O geometrie în care primează confortul, cu o poziție mai dreaptă decât la geometriile în care corpul trebuie să fie cât mai eficient în fața vântului.

Geometria cadrului Geometrie G1 Endurance
MărimeSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7776-8483-88>87
Înălțime ciclist (cm)<170169-175173-184>183
Ampatament (mm) (A)998100710251047
Tub orizontal (mm) (B)500522544565
Tub orizontal efectiv (mm) (C)519542565586
Tub de direcție (mm) (D)110135160195
Tub de șa centru–centru (mm) (E)445485515555
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)430430430430
Offset furcă (mm) (H)45454545
Coborâre ax pedalier (mm) (I)70707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º72º72º72º
Unghi tub de șa (°) (K)74º73.5º73º73º
Reach (mm) (L)365375385396
Stack (mm) (M)538565589622
Trail (mm) (N)74686868

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2026
Gama:
10
Model:
  • MMR X-GRIP 10
Culoare:
Mustard / Black
Cod de bare (EAN):
8435525036708

Cadru

Material cadru:
Aluminiu
Cadru:
X-Grip - G1 AC Concept Frame. Aluminium 6061. Hydroformed. Triple Butted. TA 12mm. Optimized Cable Routing. Flat Mount. Headtube 1.5 mm
Furcă:
X-Grip - G1 Carbon Concept Fork. TA 12mm

Transmisie

Angrenaj:
Shimano GRX RX610 46/30T 12V
Casetă pinioane:
Shimano 105 R7100 11/36T 12V
Schimbător pinioane (spate):
Shimano GRX RX820 12V
Lanț:
Shimano Deore M6100 12V

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Butano Comp
Pipă:
Ritchey Switch Comp

Frânare

Frâne:
Shimano GRX RX610 160mm

Roți

Jante:
Shimano RS-171 DB CL HG
Anvelope:
Hutchinson Touareg 40mm

Componente

Tijă șa:
Ritchey Logic
Șa :
Selle Italia X3 Boost Flow
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 082578 8435525036708 În stoc
M 082577 8435525036692 În stoc
XL 082579 8435525036715 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525036692

MMR X-GRIP 10 (2026) - bicicletă gravel - Mustard / Black
MMR X-GRIP 10 (2026) - bicicletă gravel -...
MMR X-GRIP 10 (2026) - bicicletă gravel - Mustard / Black
MMR X-GRIP 10 (2026) - bicicletă gravel - Mustard / Black
8.099 lei