Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR ADRENALINE 10 (2025) - bicicletă șosea race - Carbon — mărimea M

COD PRODUS: 080110
  • COD PRODUS: 080110

    MMR ADRENALINE 10 (2025) - bicicletă șosea race - Carbon — mărimea M

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 25.399 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    25.399 lei 🏅 ~1270 de puncte
    🏅 Primești  ~1270 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 1058 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 2.117 lei/luna
    plata in avans
    Carbon
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR ADRENALINE 10 (2025)

Adrenaline 10 împarte ADN-ul de competiție cu sora ei mai mare, SL, de la care preia geometria, aerodinamica și funcționalitatea. Este una dintre cele mai echilibrate propuneri de șosea race din oferta MMR.

Același ADN competitiv ca modelul SL, cu aceeași geometrie și aceeași evoluție aerodinamică și funcțională.
Cadru ADRENALINE-G2 Carbon Concept Lite din Intermediate Carbon Fiber, construcție monococă.
Tuburile cu forme rotunjite reduc volumul și suprafața frontală, pentru un plus de aerodinamică și o estetică mai curată.
Orientarea fibrelor și modulul de elasticitate mai redus ajută răspunsul la sarcinile verticale și o fac mai agilă ca niciodată.
Axe pasante de 12 mm, cablaj integrat în cadru și frâne pe sistem Flat Mount.
Cadru E+Compatible, cu rulmenți Press Fit și tub de direcție 1.5.

Dezvoltarea Adrenaline nu s-a oprit la găsirea echilibrului potrivit între diferitele tipuri de carbon. Formele rotunjite ale tuburilor joacă și ele un rol important în reducerea volumului, ceea ce înseamnă o suprafață frontală mai mică și o aerodinamică îmbunătățită, pe lângă un aspect mai curat al bicicletei.

La nivel de cadru, direcția fibrelor și modulul lor de elasticitate mai redus favorizează răspunsul la încărcările verticale, iar rezultatul este o bicicletă incredibil de reactivă — maximul la care ajunge MMR în căutarea randamentului.

Cadrul ADRENALINE-G2 Carbon Concept Lite este realizat monococ, din Intermediate Carbon Fiber, cu ax pasant de 12 mm, trecerea internă a cablurilor, standard Flat Mount pentru frâne, montaj Press Fit și tub de direcție 1.5. Este, de asemenea, E+Compatible.

Geometrie G2 Performance

Studiile morfologice și ergonomice stau la baza geometriilor MMR. La G2, poziția te ajută să fii competitiv și, în același timp, să rulezi confortabil multe ore în șa.

Geometria cadrului Geometrie G2 Performance
MărimeXSSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7978-8180-8786-92>91
Înălțime ciclist (cm)<166164-176172-182180-190>188
Ampatament (mm) (A)97298099010001012
Tub orizontal (mm) (B)477500523544570
Tub orizontal efectiv (mm) (C)509530549568591
Tub de direcție (mm) (D)102125144163187
Tub de șa centru–centru (mm) (E)400440480510550
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)450490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)410410410410410
Offset furcă (mm) (H)4747474747
Coborâre ax pedalier (mm) (I)7070707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º72º72.5º73º73.5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74º73.5º73º72.5º
Reach (mm) (L)370379387395405
Stack (mm) (M)501526546566591
Trail (mm) (N)6862595552
Lungime pipă (mm) (O)90100100110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)170170172.5172.5175

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2025
Gama:
10
Model:
  • MMR ADRENALINE 10
Culoare:
Carbon
Cod de bare (EAN):
8435525029656

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Adrenaline - G2 Carbon Concept Lite Frame. Intermediate Carbon Fiber. Monocoque. Fully Internal Cable Routing. Flat Mount. E+ Compatible. Press Fit. Headtube 1.5
Furcă:
Adrenaline - G2 Carbon Concept Lite Fork. TA 12 mm

Transmisie

Angrenaj:
Sram Force E1 48-35T
Casetă pinioane:
Sram Force XG-1270 10-33T 12V
Schimbător foi (față):
Sram Force AXS E1
Schimbător pinioane (spate):
Sram Force AXS E1 12V
Lanț:
Sram Force AXS E1

Ghidon

Ghidon:
ControlTech Sirocco integrado

Frânare

Frâne:
Sram Force AXS E1

Roți

Jante:
DT Swiss A1800
Anvelope:
Michelin Power Road 28 TLR

Componente

Tijă șa:
ControlTech Tux Carbon
Șa :
Selle Italia Model Epsilon
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 080111 8435525029663 În stoc
M 080110 8435525029656 În stoc
S 080109 8435525029649 În stoc
XL 080112 8435525029670 În stoc
XS 080108 8435525029632 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525029632

MMR ADRENALINE 10 (2025) - bicicletă șosea race - Carbon
MMR ADRENALINE 10 (2025) - bicicletă șosea...
MMR ADRENALINE 10 (2025) - bicicletă șosea race - Carbon
MMR ADRENALINE 10 (2025) - bicicletă șosea race - Carbon
25.399 lei