Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR ADRENALINE 30 PLUS (2025) - bicicletă șosea race - Seawater

COD PRODUS: 081809
  • COD PRODUS: 081809

    MMR ADRENALINE 30 PLUS (2025) - bicicletă șosea race - Seawater

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 21.599 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    21.599 lei 🏅 ~1080 de puncte
    🏅 Primești  ~1080 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 899 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 1.800 lei/luna
    plata in avans
    Seawater
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR ADRENALINE 30 PLUS (2025)

Adrenaline 30 Plus este o bicicletă de șosea gândită pentru ritm alert: cadru de carbon de înaltă performanță, transmisie electronică și roți cu profil, într-un ansamblu coerent. Un pachet care te lasă să te concentrezi pe drum, nu pe reglaje.

Cadru de carbon de înalt randament, baza unei biciclete de tip race.
Grupul de transmisie Shimano 105 Di2, cu schimbare electronică precisă.
Roți Vision SC45, potrivite pentru rulaj eficient pe șosea.
Ansamblu echilibrat, gândit pentru precizie și eficiență pe fiecare ieșire.

MMR prezintă noua Adrenaline 30 Plus ca pe o bicicletă care combină cadrul de carbon de înaltă performanță cu schimbarea electronică Shimano 105 Di2 și roțile Vision SC45. Este genul de configurație în care fiecare piesă are un rol clar, fără adaosuri inutile.

Cadrul de carbon rămâne piesa centrală: el dă caracterul de bicicletă de concurs și transmite senzația directă pe care o cauți atunci când mărești ritmul. Peste el, grupul Shimano 105 Di2 aduce schimbări electronice consecvente, iar roțile Vision SC45 completează ansamblul pentru rulajul pe asfalt.

Pe scurt, Adrenaline 30 Plus este pentru cel care vrea să parcurgă fiecare traseu cu precizia și eficiența pe care le merită — o bicicletă de șosea cu o logică simplă și bine pusă la punct.

Geometrie G2 Performance

Studiile morfologice și ergonomice stau la baza geometriilor MMR. La G2, poziția te ajută să fii competitiv și, în același timp, să rulezi confortabil multe ore în șa.

Geometria cadrului Geometrie G2 Performance
MărimeXSSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7978-8180-8786-92>91
Înălțime ciclist (cm)<166164-176172-182180-190>188
Ampatament (mm) (A)97298099010001012
Tub orizontal (mm) (B)477500523544570
Tub orizontal efectiv (mm) (C)509530549568591
Tub de direcție (mm) (D)102125144163187
Tub de șa centru–centru (mm) (E)400440480510550
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)450490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)410410410410410
Offset furcă (mm) (H)4747474747
Coborâre ax pedalier (mm) (I)7070707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º72º72.5º73º73.5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74º73.5º73º72.5º
Reach (mm) (L)370379387395405
Stack (mm) (M)501526546566591
Trail (mm) (N)6862595552
Lungime pipă (mm) (O)90100100110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)170170172.5172.5175

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2025
Gama:
30 Plus
Model:
  • MMR ADRENALINE 30 PLUS
Culoare:
Seawater
Cod de bare (EAN):
8435525034971

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Adrenaline; Mid modulus Carbon; 700x32C max; 142x12; PressFit 86.5
Furcă:
Adrenaline; Mid modulus Carbon; 700x32C max.100x12

Transmisie

Angrenaj:
Shimano 105 R7100 50-34 12V
Casetă pinioane:
Shimano 105 R7100 11-34 12V
Schimbător foi (față):
Shimano 105 Di2 R7150 12V
Schimbător pinioane (spate):
Shimano 105 Di2 R7150 12V
Lanț:
Shimano M6100

Ghidon

Ghidon:
ControlTech Sirocco
Pipă:
ControlTech Sirocco

Frânare

Frâne:
Shimano 105 R7170

Roți

Jante:
Vision SC45 ,100x12 WHF:142x12 WHR; Centerlock; Carbon
Anvelope:
Hutchinson BlackBird TR; 700x28C; Fold; tubeless ready

Componente

Tijă șa:
Controltech TUX carbon 27.2
Șa :
Selle Italia Model Epsilon
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 081811 8435525034995 În stoc
M 081810 8435525034988 În stoc
S 081809 8435525034971 În stoc
XL 081812 8435525035008 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525034971

MMR ADRENALINE 30 PLUS (2025) - bicicletă șosea race - Seawater
MMR ADRENALINE 30 PLUS (2025) - bicicletă...
MMR ADRENALINE 30 PLUS (2025) - bicicletă șosea race - Seawater
MMR ADRENALINE 30 PLUS (2025) - bicicletă șosea race -...
21.599 lei