Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR ADRENALINE 50 (2025) - bicicletă șosea race - Carbon

COD PRODUS: 080102
  • COD PRODUS: 080102

    MMR ADRENALINE 50 (2025) - bicicletă șosea race - Carbon

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 14.049 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    14.049 lei 🏅 ~702 puncte
    🏅 Primești  ~702 puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 585 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 1.171 lei/luna
    plata in avans
    Carbon
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Frecvent

Cumpărate împreună

Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR ADRENALINE 50 (2025)

Adrenaline 50 preia ADN-ul competițional al surorii mai mari, SL, cu care împarte geometria, aerodinamica și funcționalitatea. Este una dintre cele mai echilibrate propuneri de șosea race din oferta MMR.

Cadru ADRENALINE-G2 Carbon Concept Lite din fibră de carbon cu modul intermediar, construcție monococă.
Filozofia de design G2 oferă versatilitate reală: merge la fel de bine în competiție și în cicloturismul exigent.
Cablare internă cu pipă integrată, pentru un front curat și aerodinamic.
Prindere de frână Flat Mount și axe pasante 12 mm pe ambele trenuri.
Cadru E+Compatible, cu rulmenți Press Fit și tub de direcție 1.5.
Comportament reactiv, moștenit din evoluția aerodinamică și funcțională a modelului SL.

Adrenaline pornește de la aceeași idee ca SL: o bicicletă de cursă construită în jurul geometriei și aerodinamicii, nu în jurul compromisurilor. Diferența o face alegerea fibrelor de carbon cu modul intermediar, care, împreună cu o selecție atentă de componente, duc la o bicicletă extrem de eficientă — și pe cursă, și în ieșirile lungi, pretențioase.

Cadrul ADRENALINE-G2 Carbon Concept Lite este monococ, cu cablare internă și pipă integrată, prindere de frână Flat Mount și axe pasante de 12 mm față și spate. Detaliile tehnice se completează cu montaj Press Fit, tub de direcție 1.5 și compatibilitate E+.

Pe drum, Adrenaline se simte incredibil de reactivă. Comportamentul impecabil și designul versatil, bazat pe filozofia G2, o așază printre cele mai interesante opțiuni din segmentul său.

Geometrie G2 Performance

Studiile morfologice și ergonomice stau la baza geometriilor MMR. La G2, poziția te ajută să fii competitiv și, în același timp, să rulezi confortabil multe ore în șa.

Geometria cadrului Geometrie G2 Performance
MărimeXSSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7978-8180-8786-92>91
Înălțime ciclist (cm)<166164-176172-182180-190>188
Ampatament (mm) (A)97298099010001012
Tub orizontal (mm) (B)477500523544570
Tub orizontal efectiv (mm) (C)509530549568591
Tub de direcție (mm) (D)102125144163187
Tub de șa centru–centru (mm) (E)400440480510550
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)450490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)410410410410410
Offset furcă (mm) (H)4747474747
Coborâre ax pedalier (mm) (I)7070707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º72º72.5º73º73.5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74º73.5º73º72.5º
Reach (mm) (L)370379387395405
Stack (mm) (M)501526546566591
Trail (mm) (N)6862595552
Lungime pipă (mm) (O)90100100110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)170170172.5172.5175

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2025
Gama:
50
Model:
  • MMR ADRENALINE 50
Culoare:
Carbon
Cod de bare (EAN):
8435525029601

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Adrenaline - G2 Carbon Concept Lite Frame. Intermediate Carbon Fiber. Monocoque. Fully Internal Cable Routing. Flat Mount. E+ Compatible. Press Fit. Headtube 1.5
Furcă:
Adrenaline - G2 Carbon Concept Lite Fork. TA 12 mm

Transmisie

Angrenaj:
Shimano 105 R7100 50-34T 12V
Casetă pinioane:
Shimano 105 R7100 11-34T 12V
Schimbător foi (față):
Shimano 105 R7100 12V
Schimbător pinioane (spate):
Shimano 105 R7100 12V
Lanț:
Shimano M6100

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Logic Curve
Pipă:
Ritchey Logic Switch

Frânare

Frâne:
Shimano 105 R7120

Roți

Jante:
XCR 10 Alloy 25 700 Road TLR DB CL
Anvelope:
Vittoria Zaffiro 28

Componente

Tijă șa:
Ritchey Logic
Șa :
Selle Italia Model Epsilon
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

MMR ADRENALINE 50 (2025) - bicicletă șosea race - Carbon
MMR ADRENALINE 50 (2025) - bicicletă șosea...
MMR ADRENALINE 50 (2025) - bicicletă șosea race - Carbon
MMR ADRENALINE 50 (2025) - bicicletă șosea race - Carbon
14.049 lei