Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR ADRENALINE SL 00 (2026) - bicicletă șosea race - Metal Chrome

COD PRODUS: 082052
  • COD PRODUS: 082052

    MMR ADRENALINE SL 00 (2026) - bicicletă șosea race - Metal Chrome

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 47.249 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    47.249 lei 🏅 ~2362 de puncte
    🏅 Primești  ~2362 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 1968 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 3.938 lei/luna
    plata in avans
    Metal Chrome
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR ADRENALINE SL 00 (2026)

Adrenaline SL 00 este expresia cea mai directă a ideii de performanță la MMR: o bicicletă de șosea cu ADN 100% de competiție, îmbrăcată aici în culoarea unică Bordeaux, pentru un montaj exclusiv.

Cadru Adrenaline SL-G2 Carbon, Concept Lite Frame, din fibră de carbon High Modulus, construcție monococă.
Tuburile cu forme rotunjite reduc volumul și suprafața frontală, pentru un comportament aerodinamic mai bun și o estetică mai curată.
Direcția fibrelor și modulul de elasticitate mai mic favorizează răspunsul la sarcinile verticale, făcând bicicleta mai agilă ca niciodată.
Cablare complet internă, Flat Mount, TA 12 mm, Press Fit și tub de direcție HeadTube Swiss 1,5.
Compatibilă E+.
Bicicleta aleasă de echipa Caja Rural – Seguros RGA pentru a concura la cel mai înalt nivel.

Adrenaline împarte același ADN competitiv cu sora ei mai mare și aceeași evoluție aerodinamică și funcțională, fiind pentru MMR cel mai înalt punct atins în căutarea randamentului. Dezvoltarea nu s-a limitat la găsirea echilibrului potrivit între diferitele tipuri de carbon: formele rotunjite ale tuburilor joacă și ele un rol important în reducerea volumului, ceea ce înseamnă o suprafață frontală mai mică, o aerodinamică îmbunătățită și o estetică mai curată.

Noul cadru a fost complet redefinit: linii mai curate, o integrare mai atent lucrată și o estetică rafinată care transmite performanță de la prima privire. Fiecare tub și fiecare unghi au fost optimizate nu doar pentru eficiență aerodinamică, ci și pentru a exprima o lejeritate vizuală care spune exact ce este această bicicletă — reactivă, precisă și orientată spre randament ridicat.

Pe drum, asta se traduce într-o bicicletă mai explozivă la schimbările de ritm, mai agilă la urcare, stabilă la coborâre și cu un răspuns direct, care face diferența atunci când chiar contează. Atât de reactivă încât te invită să ataci pe fiecare urcare.

Versiunea Adrenaline SL Bordeaux adaugă peste toate acestea o culoare unică, gândită pentru un montaj exclusiv. Cu un comportament deja pe deplin demonstrat în cursele de șosea de cel mai înalt nivel alături de Caja Rural – Seguros RGA, este alegerea pentru cei care nu vor să treacă neobservați pe traseele lor.

Geometrie G2 Performance

Studiile morfologice și ergonomice stau la baza geometriilor MMR. La G2, poziția te ajută să fii competitiv și, în același timp, să rulezi confortabil multe ore în șa.

Geometria cadrului Geometrie G2 Performance
MărimeXSSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7978-8180-8786-92>91
Înălțime ciclist (cm)<166164-174172-182180-190>188
Ampatament (mm) (A)97298099010001012
Tub orizontal (mm) (B)477500523544570
Tub orizontal efectiv (mm) (C)509530549568591
Tub de direcție (mm) (D)102125144163187
Tub de șa centru–centru (mm) (E)400440480510550
Lungime bază spate (mm) (G)410410410410410
Offset furcă (mm) (H)4747474747
Coborâre ax pedalier (mm) (I)7070707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º72º72.5º73º73.5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74º73.5º73º72.5º
Reach (mm) (L)370379387395405
Stack (mm) (M)501526546566591
Trail (mm) (N)68629585552
Lungime pipă (mm) (O)90100100110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)165170170172.5175
Standover (mm) (Q)716754774797831

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2026
Gama:
00
Model:
  • MMR ADRENALINE SL 00
Culoare:
Metal Chrome
Cod de bare (EAN):
8435525035244

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Adrenaline SL; High modulus Carbon; 700x32C max; 142x12; PressFit 86.5
Furcă:
Adrenaline SL; High modulus Carbon; 700x32C max.100x12
Cuvete:
FSA NO.80 1.5"/ACR

Transmisie

Angrenaj:
Shimano Dura Ace R9200 Power Meter 52-36
Casetă pinioane:
Shimano Dura-Ace R9200 11-30
Schimbător foi (față):
Shimano Shimano Dura Ace R9250 Di2
Schimbător pinioane (spate):
Shimano Shimano Dura Ace R9250 Di2
Lanț:
Shimano M-8100

Ghidon

Ghidon:
Vison Metron 5D ACR Evo

Frânare

Frâne:
Shimano Dura Ace R9270

Roți

Jante:
VISION METRON RS 45 ,100x12 WHF:142x12 WHR; Centerlock; Carbon; Tubeless ready;
Anvelope:
Hutchinson BlackBird Race TLR; 700x30C; Fold

Componente

Tijă șa:
Vision Metron RS 0 Offset 27.2, MMR Titanium integrated clamp
Șa :
Selle Italia SLR Carbon L1
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 082054 8435525035268 Stoc epuizat
M 082053 8435525035251 În stoc
S 082052 8435525035244 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525035244

MMR ADRENALINE SL 00 (2026) - bicicletă șosea race - Metal Chrome
MMR ADRENALINE SL 00 (2026) - bicicletă...
MMR ADRENALINE SL 00 (2026) - bicicletă șosea race - Metal Chrome
MMR ADRENALINE SL 00 (2026) - bicicletă șosea race -...
47.249 lei