Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR ADRENALINE SL 10 (2026) - bicicletă șosea race - Red Brown — mărimea L

COD PRODUS: 082058
  • COD PRODUS: 082058

    MMR ADRENALINE SL 10 (2026) - bicicletă șosea race - Red Brown — mărimea L

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 33.499 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    33.499 lei 🏅 ~1675 de puncte
    🏅 Primești  ~1675 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 1395 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 2.792 lei/luna
    plata in avans
    Red Brown
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR ADRENALINE SL 10 (2026)

Adrenaline SL este expresia cea mai directă a ADN-ului de competiție MMR: mai ușoară, mai rapidă, mai Adrenaline. Un model clasic al mărcii spaniole, regândit de la zero pentru a performa la cel mai înalt nivel.

Cadru complet redefinit, din carbon High modulus, cu linii mai curate și integrare mai atentă.
Cea mai ușoară bicicletă de șosea construită vreodată de MMR.
Răspuns direct și explozivitate la schimbările de ritm, cu agilitate la urcare și stabilitate la coborâre.
Geometrie și tuburi optimizate pentru eficiență aerodinamică și precizie în conducere.
Compatibilitate anvelope până la 700x32C, axe 142x12 / 100x12 și monobloc PressFit 86,5.
Bicicleta aleasă de echipa profesionistă Caja Rural – Seguros RGA pentru competițiile de elită.

Adrenaline a devenit, cu trecerea timpului, sinonimul fiabilității, al caracterului și al randamentului solid. Dar chiar și marile clasice știu când e momentul să evolueze: noua Adrenaline SL păstrează intact ADN-ul competitiv și merge un pas mai departe, cu o premisă clară — mai puțină greutate, mai multă viteză și mai multă precizie.

Noul cadru a fost complet redefinit. Linii mai curate, o integrare mai îngrijită și o estetică rafinată care transmite performanță de la prima privire. Fiecare tub și fiecare unghi au fost optimizate nu doar pentru eficiență aerodinamică, ci și pentru a exprima o ușurință vizuală care reflectă exact ceea ce este această bicicletă: reactivă, precisă, orientată spre înaltă performanță.

Pe drum, asta se traduce într-o bicicletă mai explozivă la schimbările de ritm, mai agilă la urcare, stabilă la coborâre și cu un răspuns direct care face diferența atunci când chiar contează. Este atât de ușoară încât devine cea mai ușoară MMR de șosea fabricată vreodată, și atât de reactivă încât te invită să ataci pe fiecare urcare.

Din punct de vedere tehnic, cadrul Adrenaline SL este realizat din carbon High modulus, acceptă anvelope de până la 700x32C, lucrează cu axe 142x12 și 100x12 și folosește monobloc PressFit 86,5. Proiectată pentru a concura la cel mai înalt nivel, noua Adrenaline SL va fi bicicleta oficială a echipei profesioniste Caja Rural – Seguros RGA, dusă la limită în cele mai exigente scenarii ale ciclismului internațional.

Geometrie G2 Performance

Studiile morfologice și ergonomice stau la baza geometriilor MMR. La G2, poziția te ajută să fii competitiv și, în același timp, să rulezi confortabil multe ore în șa.

Geometria cadrului Geometrie G2 Performance
MărimeXSSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7978-8180-8786-92>91
Înălțime ciclist (cm)<166164-174172-182180-190>188
Ampatament (mm) (A)97298099010001012
Tub orizontal (mm) (B)477500523544570
Tub orizontal efectiv (mm) (C)509530549568591
Tub de direcție (mm) (D)102125144163187
Tub de șa centru–centru (mm) (E)400440480510550
Lungime bază spate (mm) (G)410410410410410
Offset furcă (mm) (H)4747474747
Coborâre ax pedalier (mm) (I)7070707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º72º72.5º73º73.5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74º73.5º73º72.5º
Reach (mm) (L)370379387395405
Stack (mm) (M)501526546566591
Trail (mm) (N)68629585552
Lungime pipă (mm) (O)90100100110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)165170170172.5175
Standover (mm) (Q)716754774797831

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2026
Gama:
10
Model:
  • MMR ADRENALINE SL 10
Culoare:
Red Brown
Cod de bare (EAN):
8435525035305

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Adrenaline SL; High modulus Carbon; 700x32C max; 142x12; PressFit 86.5
Furcă:
Adrenaline SL; High modulus Carbon; 700x32C max.100x12
Cuvete:
FSA NO.80 1.5"/ACR

Transmisie

Angrenaj:
Shimano Ultegra R8100 52-36, 165 mm-XS
Casetă pinioane:
Shimano Ultegra R8100 11-34
Schimbător foi (față):
Shimano Ultegra R8150 Di2
Schimbător pinioane (spate):
Shimano Ultegra R8150 Di2
Lanț:
Shimano M-7100

Ghidon

Ghidon:
Vison Metron 5D ACR Evo

Frânare

Frâne:
Shimano Ultegra R8170

Roți

Jante:
DT Swiss ERC1400 45, 100x12 WHF:142x12 WHR; Centerlock; Carbon; Tubeless ready;
Anvelope:
Hutchinson BlackBird TLR; 700x30C; Fold

Componente

Tijă șa:
FSA K-FORCE 27.2 SB25, MMR Titanium integrated clamp
Șa :
Selle Italia SLR Carbon L1
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 082058 8435525035305 În stoc
M 082057 8435525035299 În stoc
S 082056 8435525035282 În stoc
XS 082055 8435525035275 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525035275

MMR ADRENALINE SL 10 (2026) - bicicletă șosea race - Red Brown
MMR ADRENALINE SL 10 (2026) - bicicletă...
MMR ADRENALINE SL 10 (2026) - bicicletă șosea race - Red Brown
MMR ADRENALINE SL 10 (2026) - bicicletă șosea race - Red...
33.499 lei