Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR ADRENALINE SL TEAM REPLICA (2026) - bicicletă șosea race

COD PRODUS: 082062
  • COD PRODUS: 082062

    MMR ADRENALINE SL TEAM REPLICA (2026) - bicicletă șosea race

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 29.199 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    29.199 lei 🏅 ~1460 de puncte
    🏅 Primești  ~1460 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 1216 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 2.434 lei/luna
    plata in avans
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR ADRENALINE SL TEAM REPLICA (2026)

Adrenaline SL Team Replica este versiunea de competiție a unui model deja consacrat: bicicleta aleasă de echipa Caja Rural – Seguros RGA pentru cursele de cel mai înalt nivel, acum în culori noi.

Cadru Adrenaline SL din carbon High Modulus, complet redefinit față de generația anterioară.
Cea mai ușoară bicicletă de șosea construită vreodată de MMR.
Linii mai curate și integrare mai atentă, pentru eficiență aerodinamică.
Comportament reactiv: explozivă la schimbările de ritm, agilă la urcare, stabilă la coborâre.
Același ADN 100% competitiv al modelului, validat în curse profesioniste.
Compatibilitate anvelope până la 700x32C și spațiu pentru rulare confortabilă.

Adrenaline a devenit, cu trecerea timpului, sinonimă cu fiabilitatea, caracterul și randamentul solid. Dar chiar și clasicele știu când e momentul să evolueze: noua Adrenaline SL păstrează intact ADN-ul competitiv, însă pornește de la o premisă clară — mai puțină greutate, mai multă viteză și o precizie mai mare.

Cadrul este complet redefinit. Fiecare tub și fiecare unghi au fost optimizate nu doar pentru eficiență aerodinamică, ci și pentru acea senzație de ușurință vizuală care spune exact ce este bicicleta: reactivă, precisă, orientată spre performanță. Estetica epurată și integrarea îngrijită transmit randament de la prima privire.

Pe drum, diferența se simte acolo unde contează: accelerații mai explozive, agilitate la urcare, stabilitate la coborâre și un răspuns direct la fiecare apăsare pe pedale. Este genul de bicicletă care te invită să ataci la fiecare urcare.

Construcție: cadru Adrenaline SL din carbon High Modulus, compatibil cu anvelope de până la 700x32C, prindere spate 142x12 și față 100x12, monobloc PressFit 86,5. Noua Adrenaline SL este bicicleta oficială a echipei profesioniste Caja Rural – Seguros RGA, dusă la limită în cele mai exigente scenarii ale ciclismului internațional.

Geometrie G2 Performance

Studiile morfologice și ergonomice stau la baza geometriilor MMR. La G2, poziția te ajută să fii competitiv și, în același timp, să rulezi confortabil multe ore în șa.

Geometria cadrului Geometrie G2 Performance
MărimeSML
Lungime interioară picior (cm)78-8180-8786-92
Înălțime ciclist (cm)164-174172-182180-190
Ampatament (mm) (A)9809901000
Tub orizontal (mm) (B)500523544
Tub orizontal efectiv (mm) (C)530549568
Tub de direcție (mm) (D)125144163
Tub de șa centru–centru (mm) (E)440480510
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)490530560
Lungime bază spate (mm) (G)410410410
Offset furcă (mm) (H)474747
Coborâre ax pedalier (mm) (I)707070
Unghi tub de direcție (°) (J)72º72.5º73º
Unghi tub de șa (°) (K)74º73.5º73º
Reach (mm) (L)379387395
Stack (mm) (M)536546566
Trail (mm) (N)625955
Lungime pipă (mm) (O)100100110
Lungime braț pedalier (mm) (P)170172.5172.5

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2026
Gama:
Adrenaline Sl Team Replica
Model:
  • MMR ADRENALINE SL TEAM REPLICA
Cod de bare (EAN):
8435525035343

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Adrenaline - G2 Carbon. Concept Lite Frame. High Modulus Carbon Fiber. Monocoque. TA 12mm. Fully Internal Cable Routing. Flat Mount. E+ Compatible. Press Fit. Head Tube 1.5
Furcă:
Adrenaline - G2 Carbon Concept Lite Fork. TA 12mm

Transmisie

Angrenaj:
Shimano Ultegra Di2 R8150 52-36T 12V
Casetă pinioane:
Shimano Ultegra Di2 R8150 11-34T 12V
Schimbător foi (față):
Shimano Ultegra Di2 R8150 12V
Schimbător pinioane (spate):
Shimano Ultegra Di2 R8150 12V
Lanț:
Shimano M7100

Ghidon

Ghidon:
Vision Metron 5D EVO

Frânare

Frâne:
Shimano Ultegra Di2 R8150 12V

Roți

Jante:
Vision SC45
Anvelope:
Hutchinson Blackbird 28 TLR

Componente

Tijă șa:
FSA SL-K
Șa :
Selle Italia SLR Boost
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 082063 8435525035350 În stoc
M 082062 8435525035343 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525035343

MMR ADRENALINE SL TEAM REPLICA (2026) - bicicletă șosea race
MMR ADRENALINE SL TEAM REPLICA (2026) -...
MMR ADRENALINE SL TEAM REPLICA (2026) - bicicletă șosea race
MMR ADRENALINE SL TEAM REPLICA (2026) - bicicletă șosea race
29.199 lei