Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR AELION 00 (2026) - bicicletă șosea race - Chalk White — mărimea S

COD PRODUS: 081897
  • COD PRODUS: 081897

    MMR AELION 00 (2026) - bicicletă șosea race - Chalk White — mărimea S

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 28.099 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    28.099 lei 🏅 ~1405 puncte
    🏅 Primești  ~1405 puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 1170 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 2.342 lei/luna
    plata in avans
    Chalk White
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR AELION 00 (2026)

MMR Aelion este un cadru de șosea nou, gândit să redefinească ideea de versatilitate în zona de înaltă performanță. Este rezultatul unor ani de dezvoltare, teste și validare în competiție.

Cadru de șosea conceput pentru performanță ridicată, în varianta de echipare AELION 00.
Echilibru real între greutate redusă, rigiditate, aerodinamică și confort.
Dezvoltat, testat și validat în competiție de-a lungul mai multor ani.
Fără compromisuri de performanță, indiferent de scenariul de rulare.
Versatilitate autentică: o singură bicicletă pentru tipuri diferite de curse și trasee.

MMR Aelion pornește de la o idee simplă, dar greu de pus în practică: o bicicletă de șosea care să nu te oblige să alegi. Nu trebuie să sacrifici greutatea pentru rigiditate, nici aerodinamica pentru confort — cadrul a fost conceput tocmai pentru a găsi echilibrul real între aceste direcții.

În spatele acestui echilibru stau ani de dezvoltare, testare și validare în competiție. Este genul de proces care nu se vede în fotografii, dar se simte pe drum: un cadru pus la încercare acolo unde contează, apoi ajustat până când răspunde la fel de bine în fiecare situație.

Aelion 00 este varianta prin care acest concept ajunge la ciclistul care vrea performanță fără compromisuri. Dacă îți dorești o bicicletă de șosea pentru curse, dar care să se descurce la fel de bine pe orice tip de traseu, este exact direcția în care a fost gândit acest cadru.

Geometrie G2 Performance

Studiile morfologice și ergonomice stau la baza geometriilor MMR. La G2, poziția te ajută să fii competitiv și, în același timp, să rulezi confortabil multe ore în șa.

Geometria cadrului Geometrie G2 Performance
MărimeXSSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7978-8180-8786-92>91
Înălțime ciclist (cm)<166164-174172-182180-190>188
Ampatament (mm) (A)97298099010001012
Tub orizontal (mm) (B)477500523544570
Tub orizontal efectiv (mm) (C)509530549568591
Tub de direcție (mm) (D)102125144163187
Tub de șa centru–centru (mm) (E)400440480510550
Lungime bază spate (mm) (G)410410410410410
Offset furcă (mm) (H)4747474747
Coborâre ax pedalier (mm) (I)7070707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º72º72.5º73º73.5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74º73.5º73º72.5º
Reach (mm) (L)370379387395405
Stack (mm) (M)501526546566591
Trail (mm) (N)68629585552
Lungime pipă (mm) (O)90100100110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)165170170172.5175
Standover (mm) (Q)716754774797831

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2026
Gama:
00
Model:
  • MMR AELION 00
Culoare:
Chalk White
Cod de bare (EAN):
8435525035473

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Aelion; Mid modulus Carbon; 700x34C max; 142x12; T47 85.5
Furcă:
Aelion; Mid modulus Carbon; 700x34C max.100x12
Cuvete:
FSA NO.80 1.5"/ACR

Transmisie

Angrenaj:
Shimano Ultegra R8100 50-34
Casetă pinioane:
Shimano Ultegra R8100 11-34
Schimbător foi (față):
Shimano Ultegra R8150 Di2
Schimbător pinioane (spate):
Shimano Ultegra R8150 Di2
Lanț:
Shimano M-7100

Ghidon

Ghidon:
Vison Metron 5D SMR Evo

Frânare

Frâne:
Shimano Ultegra R8170 Di2

Roți

Jante:
DT Swiss ARC1600 55 ,100x12 WHF:142x12 WHR; Centerlock; Carbon; Tubeless ready;
Anvelope:
Hutchinson BlackBird TR; 700x30C; Fold; tubeless ready

Componente

Tijă șa:
Aelion Carbon 15 Offset
Șa :
Selle Italia SLR Advan L1
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 081909 8435525035497 În stoc
M 081893 8435525035466 În stoc
S 081897 8435525035473 În stoc
XL 081910 8435525035503 În stoc
XS 081908 8435525035480 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525035466

MMR AELION 00 (2026) - bicicletă șosea race - Chalk White
MMR AELION 00 (2026) - bicicletă șosea...
MMR AELION 00 (2026) - bicicletă șosea race - Chalk White
MMR AELION 00 (2026) - bicicletă șosea race - Chalk White
28.099 lei