Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR AELION 10 (2026) - bicicletă șosea race - Chalk White — mărimea L

COD PRODUS: 081944
  • COD PRODUS: 081944

    MMR AELION 10 (2026) - bicicletă șosea race - Chalk White — mărimea L

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 29.699 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    29.699 lei 🏅 ~1485 de puncte
    🏅 Primești  ~1485 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 1237 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 2.475 lei/luna
    plata in avans
    Chalk White
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR AELION 10 (2026)

MMR AELION 10 este o bicicletă de șosea construită în jurul noului cadru Aelion, gândit să redefinească versatilitatea în zona de înaltă performanță. Este genul de bicicletă care nu te obligă să alegi între ușurință, rigiditate, aerodinamică și confort.

Cadru de șosea Aelion, dezvoltat pentru performanță înaltă într-o gamă largă de scenarii.
Echilibru real între greutate redusă, rigiditate, aerodinamică și confort.
Rezultatul a ani de dezvoltare, teste și validare în competiție.
Concepută fără compromisuri de randament, indiferent de tipul de traseu.
Platformă versatilă, potrivită atât pentru curse, cât și pentru ieșirile lungi de antrenament.

Aelion este un cadru de șosea nou în gama MMR, conceput cu un obiectiv clar: să redefinească ideea de versatilitate în segmentul de alt rendimiento. Nu este o bicicletă specializată pe o singură calitate, ci una care încearcă să le împace pe toate — și tocmai de aici vine farmecul ei pentru rulatul zilnic, nu doar pentru ziua de concurs.

În spatele lui stau ani de dezvoltare, testare și validare în competiție. Se vede în felul în care MMR vorbește despre acest cadru: echilibru real între ligereza, rigidez, aerodinámica și confort, fără ca vreunul dintre aceste aspecte să fie sacrificat pentru celelalte.

Pentru ciclistul care vrea o singură bicicletă de șosea capabilă să treacă de la antrenamentele lungi la efortul de cursă, AELION 10 este exact tipul de proiect în care fiecare decizie a fost luată cu gândul la randament în orice scenariu.

Geometrie G2 Performance

Studiile morfologice și ergonomice stau la baza geometriilor MMR. La G2, poziția te ajută să fii competitiv și, în același timp, să rulezi confortabil multe ore în șa.

Geometria cadrului Geometrie G2 Performance
MărimeXSSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7978-8180-8786-92>91
Înălțime ciclist (cm)<166164-174172-182180-190>188
Ampatament (mm) (A)97298099010001012
Tub orizontal (mm) (B)477500523544570
Tub orizontal efectiv (mm) (C)509530549568591
Tub de direcție (mm) (D)102125144163187
Tub de șa centru–centru (mm) (E)400440480510550
Lungime bază spate (mm) (G)410410410410410
Offset furcă (mm) (H)4747474747
Coborâre ax pedalier (mm) (I)7070707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º72º72.5º73º73.5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74º73.5º73º72.5º
Reach (mm) (L)370379387395405
Stack (mm) (M)501526546566591
Trail (mm) (N)68629585552
Lungime pipă (mm) (O)90100100110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)165170170172.5175
Standover (mm) (Q)716754774797831

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2026
Gama:
10
Model:
  • MMR AELION 10
Culoare:
Chalk White
Cod de bare (EAN):
8435525035718

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Aelion; Mid modulus Carbon; 700x34C max; 142x12; T47 85.5
Furcă:
Aelion; Mid modulus Carbon; 700x34C max.100x12
Cuvete:
FSA NO.80 1.5"/ACR

Transmisie

Angrenaj:
Sram FORCE E1; 48-35
Casetă pinioane:
Sram FORCE XG-1270 10-33
Schimbător foi (față):
Sram FORCE AXS E1
Schimbător pinioane (spate):
Sram FORCE AXS E1
Lanț:
Sram FORCE AXS E1

Ghidon

Ghidon:
Vison Metron 5D SMR Evo

Frânare

Frâne:
Sram FORCE AXS E1 HRD

Roți

Jante:
DT Swiss ARC1600 55 ,100x12 WHF:142x12 WHR; Centerlock; Carbon; Tubeless ready;
Anvelope:
Hutchinson BlackBird TR; 700x30C; Fold; tubeless ready

Componente

Tijă șa:
Aelion Carbon 15 Offset
Șa :
Selle Italia SLR Advan L1
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 081944 8435525035718 În stoc
M 081942 8435525035701 În stoc
S 081941 8435525035695 În stoc
XL 081945 8435525035725 În stoc
XS 081939 8435525035688 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525035688

MMR AELION 10 (2026) - bicicletă șosea race - Chalk White
MMR AELION 10 (2026) - bicicletă șosea...
MMR AELION 10 (2026) - bicicletă șosea race - Chalk White
MMR AELION 10 (2026) - bicicletă șosea race - Chalk White
29.699 lei