Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR GRAND TOUR 00 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Ocean — mărimea M

COD PRODUS: 080404
  • COD PRODUS: 080404

    MMR GRAND TOUR 00 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Ocean — mărimea M

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 21.599 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    21.599 lei 🏅 ~1080 de puncte
    🏅 Primești  ~1080 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 899 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 1.800 lei/luna
    plata in avans
    Ocean
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR GRAND TOUR 00 (2025)

Grand Tour este bicicleta MMR gândită pentru cei care nu se opresc acolo unde se termină asfaltul bun: anduranță, versatilitate și confort pe ieșiri lungi.

Cadru Grand Tour - G1 Carbon Concept Frame, monococă, din fibră de carbon cu modul intermediar.
Carbon UTS50 -12K de la TEIJIN, cu orientarea fibrelor aleasă pentru o anumită elasticitate verticală.
Geometrie endurance, pentru confort pe ieșirile lungi.
Montaj recomandat tip gran fondo cu anvelope de 36 mm și trecere de roată până la 40 mm.
Trecere complet internă a cablurilor și frâne Flat Mount.
Axe pasante 12 mm, rulment de direcție 1,5, cuvetărie Press Fit și compatibilitate E+.

Distracția apare atunci când îți permiți să ieși de pe șosea și să pornești în aventura de a descoperi unde duce drumul acela. Grand Tour este construită exact pentru acest tip de ciclist: cineva care caută versatilitate, randament, viteză și, în egală măsură, confort. Frumusețea vine când prelungești aventura ore în șir, inclusiv pe asfalturi și terenuri mai neregulate — totul inspirat de șosea și de explorare.

Baza este cadrul Grand Tour - G1 Carbon Concept Frame, monococă, realizat din carbon UTS50 -12K de la TEIJIN. Este un carbon cu modul de elasticitate intermediar care, combinat cu orientarea fibrelor, oferă cadrului o anumită elasticitate verticală. Împreună cu geometria endurance, asta face din Grand Tour alegerea potrivită dacă ceea ce cauți este confortul pe parcursul ieșirii.

Pornind de la un montaj recomandat tip gran fondo, cu anvelope de 36 mm, trecerea de roată de până la 40 mm îi permite amatorului de aventură să opteze pentru cauciucuri mai late. Detaliile tehnice completează tabloul: axe pasante de 12 mm, trecere complet internă a cablurilor, prindere Flat Mount pentru frâne, cuvetărie Press Fit, tub de direcție 1,5 și compatibilitate E+.

Geometrie G1 Performance

Gândită pentru drumurile lungi, când pierzi șirul orelor petrecute în șa. O geometrie în care primează confortul, cu o poziție mai dreaptă decât la geometriile în care corpul trebuie să fie cât mai eficient în fața vântului.

Geometria cadrului Geometrie G1 Performance
MărimeSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7776-8483-88>87
Înălțime ciclist (cm)<170169-175173-184>183
Ampatament (mm) (A)1006102410421060
Tub orizontal (mm) (B)487512535560
Tub orizontal efectiv (mm) (C)521543565588
Tub de direcție (mm) (D)120145170195
Tub de șa centru–centru (mm) (E)440480510550
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)425425425425
Offset furcă (mm) (H)50505050
Coborâre ax pedalier (mm) (I)70707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º71º71º71º
Unghi tub de șa (°) (K)74,5º74º73º73º
Reach (mm) (L)370380390400
Stack (mm) (M)545569592616
Trail (mm) (N)69696969
Lungime pipă (mm) (O)100110110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)170-34X50172.5-34X50172.5-34X50175-34X50
Standover (mm) (Q)755782809837

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2025
Gama:
00
Model:
  • MMR GRAND TOUR 00
Culoare:
Ocean
Cod de bare (EAN):
8435525030720

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Grand Tour - G1 Carbon Concept Frame. Intermediate Modulus carbon fiber. Monocoque. TA 12 mm. Fully Internal Cable Routing. Flat Mount. E+ compatible. Press Fit. Headtube 1.5
Furcă:
Grand Tour - Carbon Concept Lite Fork TA 12 mm

Transmisie

Angrenaj:
Shimano Ultegra 12 V R8100 / 50-34T
Casetă pinioane:
Shimano Ultegra R8100 11-34T 12 V
Schimbător foi (față):
Shimano Ultegra Di2 R8150 12 v
Schimbător pinioane (spate):
Shimano Ultegra Di2 R8150 12 v
Lanț:
Shimano M6100

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Comp Curve
Pipă:
Ritchey Comp Switch

Frânare

Frâne:
Shimano Ultegra Di2 R8150

Roți

Jante:
DT Swiss P1800 32-HG
Anvelope:
Hutchinson Blackbird ALLSEASON 32 TLR

Componente

Tijă șa:
Ritchey Comp
Șa :
Selle Italia Model Epsilon
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 080405 8435525030737 În stoc
M 080404 8435525030720 În stoc
S 080403 8435525030713 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525030713

MMR GRAND TOUR 00 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Ocean
MMR GRAND TOUR 00 (2025) - bicicletă șosea...
MMR GRAND TOUR 00 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Ocean
MMR GRAND TOUR 00 (2025) - bicicletă șosea anduranță - Ocean
21.599 lei