Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR GRIP 00 (2025) - bicicletă șosea aluminiu - Metallic Graphite / Black

COD PRODUS: 075526
  • COD PRODUS: 075526

    MMR GRIP 00 (2025) - bicicletă șosea aluminiu - Metallic Graphite / Black

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 10.299 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    10.299 lei 🏅 ~515 puncte
    🏅 Primești  ~515 puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 429 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 859 lei/luna
    plata in avans
    Metallic Graphite / Black
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Frecvent

Cumpărate împreună

Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR GRIP 00 (2025)

MMR Grip 00 este bicicleta de șosea gândită pentru a te bucura de drum fără griji: cadru de aluminiu care aduce rigiditate și furcă de carbon pentru o absorbție mai bună. Un model care combină caracterul unei biciclete de curse cu confortul necesar pentru ture lungi de cicloturism.

Cadru de aluminiu 6061 complet reînnoit, ușor și rezistent, hidroformat și Triple Butted.
Furcă de carbon, pentru mai multă absorbție pe asfaltul mai aspru.
Cablare internă, cu traseu optimizat pentru un aspect curat și o întreținere simplă.
Frâne pe disc cu prindere Flat Mount, pentru siguranță constantă la frânare.
Axe pasante TA 12 și furcă/cap de furcă tapered 1.5 mm, pentru un ansamblu rigid și precis.
Grup Shimano, cu eficiența dovedită pe care o aștepți de la o bicicletă de șosea.

Grip s-a născut pentru a te bucura de șosea, cu stil și fără griji. Este bicicleta pe care o scoți din casă dimineața devreme ca să simți senzația de viteză, libertatea și priveliștile pe care ți le oferă cele mai ascunse drumuri. Nu are pretenții complicate: are echilibru, și asta se simte din primii kilometri.

Inima bicicletei este cadrul Grip-G2 AC Concept Frame, din aluminiu 6061 hidroformat și Triple Butted, cu axe pasante TA 12, traseu optimizat al cablurilor, prindere Flat Mount pentru frâne și headtube tapered 1.5 mm. Împreună cu furca de carbon, rezultatul este o bicicletă agilă, ușoară, rigidă, dar mai ales confortabilă.

Selecția de componente de prim nivel o transformă în mult mai mult decât o simplă bicicletă de început. Eficacitatea dovedită a grupurilor Shimano și siguranța frânelor pe disc sunt argumente solide pentru un model care respectă filosofia de design G1, orientată către ciclismul cel mai versatil.

Dacă vrei o șosea care merge la fel de bine la antrenamentul de după serviciu ca și la o zi întreagă pe drumuri necunoscute, Grip 00 îți oferă exact asta: un randament de invidiat și confortul de care ai nevoie pe distanțe lungi.

Geometrie G2 Endurance

Gândită pentru drumurile lungi, când pierzi șirul orelor petrecute în șa. O geometrie în care primează confortul, cu o poziție mai dreaptă decât la geometriile în care corpul trebuie să fie cât mai eficient în fața vântului.

Geometria cadrului Geometrie G2 Endurance
MărimeXSSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7775-7976-8483-88>87
Înălțime ciclist (cm)155-162160-171170-176175-183>182
Ampatament (mm) (A)97698399510061025
Tub orizontal (mm) (B)491506528547568
Tub orizontal efectiv (mm) (C)507525547568586
Tub de direcție (mm) (D)95125153180210
Tub de șa centru–centru (mm) (E)405445485515555
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)450490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)412412412412412
Offset furcă (mm) (H)4747474747
Coborâre ax pedalier (mm) (I)7070707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º71.5º72.5º72.5º72.5º
Unghi tub de șa (°) (K)75º74º73.5º73º73º
Reach (mm) (L)375375383390400
Stack (mm) (M)494525555580609
Trail (mm) (N)6865595959
Lungime pipă (mm) (O)8090100110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)170-34X50170-34X50172.5-34X50172.5-34X50175-34X50

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2025
Gama:
00
Model:
  • MMR GRIP 00
Culoare:
Metallic Graphite / Black
Cod de bare (EAN):
8435525022503

Cadru

Material cadru:
Aluminiu
Cadru:
Grip- G2 AC Concept Frame. Aluminium 6061. Hydroformed Triple Butted. TA 12 mm. Optimized cable routing. Flat Mount. Headtube tapered 1.5 mm
Furcă:
Grip - G2 Carbon Concept Fork. TA 12 mm

Transmisie

Angrenaj:
Shimano 105 R7100 12 V / 50-34T
Casetă pinioane:
Shimano 105 R7101 11-34T
Schimbător foi (față):
Shimano 105 R7120 12 V
Schimbător pinioane (spate):
Shimano 105 R7120 12 V
Lanț:
Shimano 105

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Comp Curve
Pipă:
Ritchey Logic Switch

Frânare

Frâne:
Shimano 105 R7120

Roți

Jante:
XCR Cyclone
Anvelope:
Hutchinson Nitro-2 700x28

Componente

Tijă șa:
Ritchey Logic
Șa :
Selle Italia Model X
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

MMR GRIP 00 (2025) - bicicletă șosea aluminiu - Metallic Graphite / Black
MMR GRIP 00 (2025) - bicicletă șosea...
MMR GRIP 00 (2025) - bicicletă șosea aluminiu - Metallic Graphite / Black
MMR GRIP 00 (2025) - bicicletă șosea aluminiu - Metallic...
10.299 lei