Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR GRIP 10 (2025) - bicicletă șosea aluminiu - Metallic Graphite / Black

COD PRODUS: 075529
  • COD PRODUS: 075529

    MMR GRIP 10 (2025) - bicicletă șosea aluminiu - Metallic Graphite / Black

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 1.619,80 €
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    1.619,80 € 🏅 ~405 puncte
    🏅 Primești  ~405 puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 337 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 135 €/luna
    plata in avans
    Metallic Graphite / Black
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Frecvent

Cumpărate împreună

Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR GRIP 10 (2025)

MMR GRIP 10 este bicicleta de șosea gândită pentru a rula fără griji: cadru de aluminiu care aduce rigiditate și furcă de carbon pentru un plus de absorbție. O bicicletă agilă și confortabilă, potrivită atât pentru ieșirile rapide, cât și pentru zilele lungi în șa.

Cadru de aluminiu 6061 hidroformat și triple butted, ușor și rezistent.
Furcă de carbon pentru mai multă absorbție pe asfalt.
Cablare internă, cu traseu optimizat pentru un aspect curat.
Frâne pe disc cu prindere Flat Mount, pentru siguranță la frânare.
Grup Shimano, cu eficacitate dovedită.
Axe TA 12 și head tube tapered 1.5 mm pentru precizie în direcție.

Grip s-a născut ca să te bucuri de șosea cu stil și fără bătăi de cap. Senzația de viteză, libertatea și priveliștile pe care ți le oferă cele mai ascunse drumuri sunt motivele pentru care urci pe o astfel de bicicletă — iar MMR a construit-o exact în jurul acestei idei.

Inima ei este cadrul Grip-G2 AC Concept Frame, din aluminiu 6061, hidroformat și triple butted: complet reînnoit, ușor și rezistent. Furca de carbon preia o parte din vibrațiile asfaltului, iar cablarea internă cu traseu optimizat, axele TA 12, prinderea Flat Mount pentru frâne și head tube tapered 1.5 mm completează o construcție modernă și bine gândită.

Ansamblul cadru-furcă și selecția de componente o transformă în mult mai mult decât o simplă bicicletă de început. Este agilă, ușoară, rigidă, dar mai ales confortabilă, respectând filosofia de design G1 a mărcii, orientată către un ciclism cât mai versatil.

Randamentul de invidiat, eficacitatea dovedită a grupurilor Shimano și siguranța frânelor pe disc sunt argumentele unui model care combină caracterul unei biciclete de curse cu acel confort de care ai nevoie în zilele lungi de cicloturism.

Geometrie G2 Endurance

Gândită pentru drumurile lungi, când pierzi șirul orelor petrecute în șa. O geometrie în care primează confortul, cu o poziție mai dreaptă decât la geometriile în care corpul trebuie să fie cât mai eficient în fața vântului.

Geometria cadrului Geometrie G2 Endurance
MărimeXSSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7775-7976-8483-88>87
Înălțime ciclist (cm)155-162160-171170-176175-183>182
Ampatament (mm) (A)97698399510061025
Tub orizontal (mm) (B)491506528547568
Tub orizontal efectiv (mm) (C)507525547568586
Tub de direcție (mm) (D)95125153180210
Tub de șa centru–centru (mm) (E)405445485515555
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)450490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)412412412412412
Offset furcă (mm) (H)4747474747
Coborâre ax pedalier (mm) (I)7070707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º71.5º72.5º72.5º72.5º
Unghi tub de șa (°) (K)75º74º73.5º73º73º
Reach (mm) (L)375375383390400
Stack (mm) (M)494525555580609
Trail (mm) (N)6865595959
Lungime pipă (mm) (O)8090100110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)170-34X50170-34X50172.5-34X50172.5-34X50175-34X50

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2025
Gama:
10
Model:
  • MMR GRIP 10
Culoare:
Metallic Graphite / Black
Cod de bare (EAN):
8435525022589

Cadru

Material cadru:
Aluminiu
Cadru:
Grip- G2 AC Concept Frame. Aluminium 6061. Hydroformed Triple Butted. TA 12mm. Optimized cable routing. Flat Mount. Headtube tapered 1.5mm
Furcă:
Grip - G2 Carbon Concept Fork. TA 12 mm

Transmisie

Angrenaj:
Shimano CUES U6030 50-34T
Casetă pinioane:
Shimano LG300 10 V 11-39T
Schimbător foi (față):
Shimano CUES U6030
Schimbător pinioane (spate):
Shimano CUES U6030 10 V
Lanț:
Shimano LG500

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Logic Curve
Pipă:
Ritchey Logic Switch

Frânare

Frâne:
Shimano CUES U6030

Roți

Jante:
XCR Cyclone TLR
Anvelope:
Hutchinson Nitro-2 700x28

Componente

Tijă șa:
Ritchey Logic
Șa :
Selle Italia Model X
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 075532 8435525022619 În stoc
M 075531 8435525022602 În stoc
S 075530 8435525022596 În stoc
XL 075533 8435525022626 Stoc epuizat
XS 075529 8435525022589 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525022589

MMR GRIP 10 (2025) - bicicletă șosea aluminiu - Metallic Graphite / Black
MMR GRIP 10 (2025) - bicicletă șosea...
MMR GRIP 10 (2025) - bicicletă șosea aluminiu - Metallic Graphite / Black
MMR GRIP 10 (2025) - bicicletă șosea aluminiu - Metallic...
1.619,80 €