Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR KUMA 10 (2024) - bicicletă MTB hardtail - Bright Red

COD PRODUS: 074622
  • COD PRODUS: 074622

    MMR KUMA 10 (2024) - bicicletă MTB hardtail - Bright Red

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 3.549 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    3.549 lei 🏅 ~177 de puncte
    🏅 Primești  ~177 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 147 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 296 lei/luna
    plata in avans
    Bright Red
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Frecvent

Cumpărate împreună

Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR KUMA 10 (2024)

Kuma 10 este un hardtail gândit pentru plăcerea simplă de a pedala pe potecă, alături de prieteni. O bicicletă care te invită să descoperi spiritul autentic al mountain bike-ului, în mijlocul naturii.

Cadru din aluminiu 6061, cu tuburi dublu conificate și hidroformate.
Geometrie dezvoltată după parametrii filosofiei G1.
Toată tehnologia este pusă în slujba confortului pe traseu.
Componente robuste și fiabile, alese pentru liniștea ta.
Concepută special pentru distracție, nu pentru cronometru.

Baza bicicletei este un cadru de aluminiu 6061, cu tuburi dublu conificate și hidroformate — o construcție care caută echilibrul firesc dintre rezistență și comportament prietenos pe potecă. Designul urmează parametrii filosofiei G1, linia MMR care stă la baza bicicletelor gândite pentru plăcerea de a rula.

Noua Kuma este, în esență, o bicicletă făcută ca să te distrezi. Întregul ansamblu tehnic este pus în slujba confortului, iar componentele robuste și fiabile au rolul de a-ți lăsa mintea liberă: singura ta grijă rămâne să te simți bine pe traseu.

Dacă vrei să descoperi spiritul autentic al mountain bike-ului — ieșiri în natură, poteci la pas cu prietenii, kilometri fără bătăi de cap — Kuma 10 este genul de bicicletă care îți ține partea de la primul tur.

Geometrie G1 Endurance

Gândită pentru drumurile lungi, când pierzi șirul orelor petrecute în șa. O geometrie în care primează confortul, cu o poziție mai dreaptă decât la geometriile în care corpul trebuie să fie cât mai eficient în fața vântului.

Geometria cadrului Geometrie G1 Endurance
MărimeSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7776-8584-89<88
Înălțime ciclist (cm)<164163-177176-186>185
Ampatament (mm) (A)1060107210851100
Tub orizontal (mm) (B)536545556571
Tub orizontal efectiv (mm) (C)552567585600
Tub de direcție (mm) (D)105115125135
Tub de șa centru–centru (mm) (E)345382433483
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)395432483533
Lungime bază spate (mm) (G)445445445445
Offset furcă (mm) (H)46464646
Coborâre ax pedalier (mm) (I)55606060
Unghi tub de direcție (°) (J)70º70º70º70º
Unghi tub de șa (°) (K)73.5º73º72.5º72.5º
Reach (mm) (L)361372384395
Stack (mm) (M)616630640649
Trail (mm) (N)84848484

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2024
Gama:
10
Model:
  • MMR KUMA 10
Culoare:
Bright Red
Cod de bare (EAN):
8435525019954

Cadru

Material cadru:
Aluminiu
Cadru:
Aluminium 6061-T6 double hydroformed crowned, AC Frame, Control & Comfort design, Optimized Cable Routing, Post Mount.
Furcă:
XCR 330 Lockout. Black Stanchions. Travel 100 mm
Cuvete:
Neco Press Fit 1-1/8

Transmisie

Angrenaj:
Shimano M-315 22-36
Manete schimbător:
Shimano Altus M315 8V
Casetă pinioane:
Shimano HG-31 8V 11-34
Schimbător foi (față):
Shimano Altus M315 8V
Schimbător pinioane (spate):
Shimano TX-800 8V
Lanț:
KMC Z8

Ghidon

Ghidon:
XCR Rizer
Pipă:
XCR Alloy 4 Bolts

Frânare

Frâne:
Zoom HB-875 1607160

Roți

Jante:
XCR DW Alloy 6061 HG
Anvelope:
29 x 2.10

Componente

Tijă șa:
XCR Alloy 27.2
Șa :
Cionlli Comfort

Accesorii

Ghidolină:
XCR Double Density
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 074623 8435525019961 În stoc
M 074622 8435525019954 În stoc
XL 074624 8435525019978 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525019954

MMR KUMA 10 (2024) - bicicletă MTB hardtail - Bright Red
MMR KUMA 10 (2024) - bicicletă MTB...
MMR KUMA 10 (2024) - bicicletă MTB hardtail - Bright Red
MMR KUMA 10 (2024) - bicicletă MTB hardtail - Bright Red
3.549 lei