Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR METRO (2024) - bicicletă urbană - Black / Silver — mărimea XL

COD PRODUS: 075353
  • COD PRODUS: 075353

    MMR METRO (2024) - bicicletă urbană - Black / Silver — mărimea XL

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 8.099 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    8.099 lei 🏅 ~405 puncte
    🏅 Primești  ~405 puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 337 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 675 lei/luna
    plata in avans
    Black / Silver
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR METRO (2024)

MMR METRO este o bicicletă urbană gândită să se adapteze tuturor nevoilor ciclistului de oraș, cu linii moderne și un caracter clar urbanit.

Concepută pentru a se adapta tuturor nevoilor ciclistului urban.
Pregătită să devină un reper al mobilității sustenabile.
Linii moderne și un caracter urbanit asumat.
Potrivită pentru drumurile zilnice prin oraș, nu doar pentru traseul cel mai scurt.

Metro pornește de la o idee simplă: bicicleta de oraș trebuie să se plieze pe ritmul tău, nu invers. MMR a gândit-o tocmai pentru a se adapta tuturor nevoilor ciclistului urban, de la navetă la plimbările fără destinație precisă.

Este o bicicletă pregătită să devină un reper al mobilității sustenabile — adică exact genul de bicicletă pe care o scoți din casă zilnic, fără ceremonie. Odată urcat pe ea, probabil nu vei mai alege drumul cel mai scurt către serviciu, ci vei vrea să descoperi fiecare colț al orașului.

Dincolo de utilitate, Metro are și o prezență aparte: linii moderne și un caracter urbanit care se potrivesc firesc în peisajul citadin.

Geometrie G1 Endurance

Gândită pentru drumurile lungi, când pierzi șirul orelor petrecute în șa. O geometrie în care primează confortul, cu o poziție mai dreaptă decât la geometriile în care corpul trebuie să fie cât mai eficient în fața vântului.

Geometria cadrului Geometrie G1 Endurance
MărimeSMMXL
Ampatament (mm) (A)998100710251047
Tub orizontal (mm) (B)500522544565
Tub orizontal efectiv (mm) (C)519542565586
Tub de direcție (mm) (D)110135160195
Tub de șa centru–centru (mm) (E)445485515555
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)430430430430
Offset furcă (mm) (H)45454545
Coborâre ax pedalier (mm) (I)70707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º72º72º72º
Unghi tub de șa (°) (K)74º73.5º73º73º
Reach (mm) (L)365375385396
Stack (mm) (M)538565589622
Trail (mm) (N)74686868

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2024
Gama:
Metro
Model:
  • MMR METRO
Culoare:
Black / Silver
Cod de bare (EAN):
8435525016731

Cadru

Material cadru:
Aluminiu
Cadru:
Metro- G1 AC Concept Frame. Aluminium 6061. Hydroformed Tripe Butted. TA 12mm. Optimized Cable Routing. Flat Mount. Headtube tapered 1.5mm.
Furcă:
Metro - G1 Carbon Concept Fork. TA 12mm
Cuvete:
Ritchey Comp Integrada Tapered 1.5

Transmisie

Angrenaj:
XCR Alloy C/Eje 170x40
Casetă pinioane:
Shimano Deore M5100 11-42 11V
Schimbător pinioane (spate):
Shimano Deore M5100 11V
Lanț:
Shimano HG-601 11V

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Logic Rizer 670mm
Pipă:
Ritchey Comp Switch

Frânare

Frâne:
Shimano MT-200 160/160

Roți

Jante:
Shimano RS-171 12-12
Anvelope:
Hutchinson Haussman Infinity 700x37

Componente

Tijă șa:
Ritchey Logic Double 27.2
Șa :
Selle Italia X3 Boost Flow
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 075352 8435525016724 În stoc
M 075351 8435525016717 În stoc
XL 075353 8435525016731 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525016717

MMR METRO (2024) - bicicletă urbană - Black / Silver
MMR METRO (2024) - bicicletă urbană -...
MMR METRO (2024) - bicicletă urbană - Black / Silver
MMR METRO (2024) - bicicletă urbană - Black / Silver
8.099 lei