Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR SIMUN 10 (2026) - bicicletă gravel race - Electric Purple — mărimea M

COD PRODUS: 082530
  • COD PRODUS: 082530

    MMR SIMUN 10 (2026) - bicicletă gravel race - Electric Purple — mărimea M

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 32.399 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    32.399 lei 🏅 ~1620 de puncte
    🏅 Primești  ~1620 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 1349 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 2.700 lei/luna
    plata in avans
    Electric Purple
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR SIMUN 10 (2026)

SIMUN 10 este bicicleta de gravel de competiție a MMR, gândită pentru cei care pleacă în cursă cu număr pe ghidon sau se măsoară cu cronometrul pe fiecare sector. Transmisie mullet, ghidon integrat din carbon și un aspect deliberat obraznic.

Cadru Simun din Mid modulus Carbon, cu spațiu pentru anvelope până la 700x45C.
Grupul SRAM FORCE cu transmisie X0 Eagle, pentru o gamă largă de dezvoltări și fiabilitate pe orice traseu.
Roți FULCRUM cu profil ondulat, alese pentru viteză, aerodinamică și stabilitate pe teren mixt.
Anvelope VITTORIA T30 Race 45 în maro, un detaliu exotic care prinde bine la o bicicletă de gravel race.
Ghidon integrat VISION METRON 5D carbon, care aduce rigiditate aerodinamică și, nu în ultimul rând, estetică.
Detalii asumate: lanț violet asortat cu cadrul și monoplato aero.

La MMR, gravelul este înțeles ca un teren unde randamentul, fiabilitatea și viteza fac diferența. De aceea gama Simun a fost reînnoită — bicicleta de gravel orientată spre competiție primește culori noi și o actualizare a componentelor care îi întăresc caracterul racing.

Simun 10 combină eficiența gravelului competițional cu robustețea grupului SRAM FORCE și a transmisiei X0 Eagle, oferind un interval de dezvoltări generos și o fiabilitate remarcabilă indiferent de traseu. Setul de roți FULCRUM cu profil ondulat, împreună cu anvelopele VITTORIA T30 Race 45, este ideal pentru viteză, aerodinamică și stabilitate pe teren mixt, iar ghidonul integrat VISION METRON 5D carbon completează ansamblul cu rigiditate aerodinamică.

Cadrul Simun este construit din Mid modulus Carbon, acceptă anvelope de până la 700x45C, folosește standardul de butuc spate 142x12 și monturã de pedalier T47 85,5. O bază simplă și clară, fără compromisuri la capitolul compatibilități uzuale în gravel.

Odată cu noua estetică, mai agresivă și mai actuală, montajul a fost revizuit pentru componente actualizate, gândite să asigure o funcționare precisă, fiabilitate în condiții solicitante și un randament constant în zile lungi de gravel rapid și tehnic.

Geometrie G3 Racing

Din experiența lor în competițiile de cel mai înalt nivel, inginerii MMR au dezvoltat geometria G3: o poziție agresivă, foarte rapidă și agilă, fără să lase deoparte un factor important pentru ei — confortul.

Geometria cadrului Geometrie G3 Racing
MărimeXSSML
Lungime interioară picior (cm)<7675-8483-8685-100*
Înălțime ciclist (cm)<165164-175173-180178-195*
Ampatament (mm) (A)998100710261039
Tub orizontal (mm) (B)496509529556
Tub orizontal efectiv (mm) (C)513526548576
Tub de direcție (mm) (D)8795121146
Tub de șa centru–centru (mm) (E)----
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)440460480510
Lungime bază spate (mm) (G)425425425425
Offset furcă (mm) (H)50505050
Coborâre ax pedalier (mm) (I)73737373
Unghi tub de direcție (°) (J)70,5º71º71º71,5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74.5º74º73º
Reach (mm) (L)370380390400
Stack (mm) (M)515525550575
Trail (mm) (N)73.570.27067
Lungime pipă (mm) (O)90100100110
Lungime braț pedalier (mm) (P)165170170172,5
Standover (mm) (Q)754759791818

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2026
Gama:
10
Model:
  • MMR SIMUN 10
Culoare:
Electric Purple
Cod de bare (EAN):
8435525036333

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Simun; Mid modulus Carbon; 700x45C max; 142x12; T47 85.5
Furcă:
Simun; Mid modulus Carbon; 700x45C max.100x12

Transmisie

Angrenaj:
Sram FORCE XPLR E1 44 Aero CR 165 mm-XS; 170 mm S/M; 172.5 mm-L
Casetă pinioane:
Sram XS-1295 10-52
Schimbător foi (față):
-
Schimbător pinioane (spate):
Sram X0 Eagle Transmission AXS
Lanț:
Sram FORCE E1 Purple Edition

Ghidon

Ghidon:
Vision Metron 5D SMR Evo, XS,S,M-400;L-XL 420

Frânare

Frâne:
Sram FORCE AXS E1 HRD

Roți

Jante:
Fulcrum; Centerlock; Carbon; Tubeless ready
Anvelope:
Vittoria terreno T30 Race; 700x45C; Fold; tubeless ready

Componente

Tijă șa:
Simun Carbon 15 Offset
Șa :
Selle Italia SLR Advan L1
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 082531 8435525036340 În stoc
M 082530 8435525036333 În stoc
S 082529 8435525036326 În stoc
XS 082528 8435525036319 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525036319

MMR SIMUN 10 (2026) - bicicletă gravel race - Electric Purple
MMR SIMUN 10 (2026) - bicicletă gravel...
MMR SIMUN 10 (2026) - bicicletă gravel race - Electric Purple
MMR SIMUN 10 (2026) - bicicletă gravel race - Electric...
32.399 lei