Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR SIMUN 50 (2026) - bicicletă gravel race - Dark Grey — mărimea M

COD PRODUS: 082100
  • COD PRODUS: 082100

    MMR SIMUN 50 (2026) - bicicletă gravel race - Dark Grey — mărimea M

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 19.449 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    19.449 lei 🏅 ~972 de puncte
    🏅 Primești  ~972 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 810 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 1.621 lei/luna
    plata in avans
    dark grey
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR SIMUN 50 (2026)

SIMUN este gama de gravel de competiție a MMR, gândită pentru viteză și precizie pe terenuri mixte. Versiunea SIMUN 50 aduce transmisia electronică specifică de gravel într-un montaj accesibil, fără să renunțe la caracterul de cursă.

Cadru Simun din carbon Mid modulus, construit pentru gravel de competiție.
Transmisie SRAM Rival XPLR AXS E1 — electronică, dedicată gravelului.
Spațiu pentru anvelope de până la 700x45C.
Butuc spate 142x12, pentru rigiditate și compatibilitate largă.
Monobloc pedalier T47 85,5, simplu de întreținut.
Echilibru între greutate redusă, eficiență și control, așa cum cere competiția.

Seria SIMUN a fost proiectată cu un obiectiv clar: gravelul de competiție. De la primii pași în disciplină până la performanța de vârf, gama caută echilibrul dintre agilitatea necesară în curse și fiabilitatea tehnică pe care o cer terenurile mixte.

La MMR, gravelul este înțeles ca un teren unde randamentul, fiabilitatea și viteza fac diferența. De aceea gama Simun a fost reînnoită, cu noi culori și o actualizare a componentelor care îi întăresc caracterul racing.

SIMUN 50 mizează pe SRAM Rival XPLR AXS E1 și apropie transmisia electronică specifică de gravel de un public mai larg. Păstrează o orientare clar competitivă, cu un montaj fiabil, pregătit pentru antrenamente dure și pentru curse cu garanții — practic, poarta de intrare ideală în gravel racing-ul electronic din gama Simun.

Cadrul Simun este realizat din carbon Mid modulus, acceptă anvelope de până la 700x45C, are spate 142x12 și monobloc T47 85,5. Noua MMR Simun menține echilibrul între ligerețe, eficiență și control, devenind o unealtă pregătită să randeze la maximum atât în curse de gravel, cât și la antrenamente intense.

Geometrie G3 Racing

Din experiența lor în competițiile de cel mai înalt nivel, inginerii MMR au dezvoltat geometria G3: o poziție agresivă, foarte rapidă și agilă, fără să lase deoparte un factor important pentru ei — confortul.

Geometria cadrului Geometrie G3 Racing
MărimeXSSML
Lungime interioară picior (cm)<7675-8483-8685-100*
Înălțime ciclist (cm)<165164-175173-180178-195*
Ampatament (mm) (A)998100710261039
Tub orizontal (mm) (B)496509529556
Tub orizontal efectiv (mm) (C)513526548576
Tub de direcție (mm) (D)8795121146
Tub de șa centru–centru (mm) (E)----
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)440460480510
Lungime bază spate (mm) (G)425425425425
Offset furcă (mm) (H)50505050
Coborâre ax pedalier (mm) (I)73737373
Unghi tub de direcție (°) (J)70,5º71º71º71,5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74.5º74º73º
Reach (mm) (L)370380390400
Stack (mm) (M)515525550575
Trail (mm) (N)73.570.27067
Lungime pipă (mm) (O)90100100110
Lungime braț pedalier (mm) (P)165170170172,5
Standover (mm) (Q)754759791818

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2026
Gama:
50
Model:
  • MMR SIMUN 50
Culoare:
dark grey
Cod de bare (EAN):
8435525036128

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Simun; Mid modulus Carbon; 700x45C max; 142x12; T47 85.5
Furcă:
Simun; Mid modulus Carbon; 700x45C max.100x12

Transmisie

Angrenaj:
Sram RIVAL XPLR E1 42 165 mm-XS; 170 mm S/M; 172.5 mm-L
Casetă pinioane:
Sram RIVAL XG-1351 10-46
Schimbător foi (față):
-
Schimbător pinioane (spate):
Sram RIVAL AXS E1
Lanț:
Sram RIVAL E1

Ghidon

Ghidon:
FSA AGX A-WING Pro, XS,S,M-400;L-XL 420
Pipă:
FSA NS ST ACR

Frânare

Frâne:
Sram RIVAL AXS E1 HRD

Roți

Jante:
DT Swiss G1800,100x12 WHF:142x12 WHR, Centerlock; Alloy
Anvelope:
Hutchinson Caracal TR; 700x40C; Fold; tubeless ready

Componente

Tijă șa:
Simun Carbon 15 Offset
Șa :
Selle Italia Model A
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 082101 8435525036135 În stoc
M 082100 8435525036128 În stoc
S 082099 8435525036111 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525036111

MMR SIMUN 50 (2026) - bicicletă gravel race - Dark Grey
MMR SIMUN 50 (2026) - bicicletă gravel...
MMR SIMUN 50 (2026) - bicicletă gravel race - Dark Grey
MMR SIMUN 50 (2026) - bicicletă gravel race - Dark Grey
19.449 lei