Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR ZEN 00 (2025) - bicicletă MTB XC hardtail - Chrome Red — mărimea L

COD PRODUS: 080486
  • COD PRODUS: 080486

    MMR ZEN 00 (2025) - bicicletă MTB XC hardtail - Chrome Red — mărimea L

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 8.949 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    8.949 lei 🏅 ~447 de puncte
    🏅 Primești  ~447 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 372 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 746 lei/luna
    plata in avans
    Chrome Red
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR ZEN 00 (2025)

MMR Zen 00 este un hardtail de XC construit în jurul cadrului Alloy Concept Lite, care arată că aluminiul nu se ceartă cu performanța. O bicicletă agilă, rigidă și ușoară, gândită pentru competiție, antrenament sau pur și simplu pentru plăcerea potecilor.

Cadru Zen-G2 Alloy Concept Lite din aluminiu 6061 hidroformat, double butted.
Tuburi de aluminiu 6061 cu triplă conificare, pentru un ansamblu rigid și ușor.
Geometrie modernă, mai competitivă, fidelă filosofiei de design G2.
Standarde actuale: ax TA 12 mm, spate Boost, Post Mount, Press Fit.
Tub de direcție Tapered 1,5 și Optimized Cable Routing pentru trasee curate ale cablurilor.
Prestații care egalează multe dintre bicicletele de carbon de pe piață, cu fiabilitatea aluminiului.

Noua Zen pornește de la o idee simplă: un cadru de aluminiu bine gândit poate sta alături de bicicletele de carbon. Alloy Concept Lite folosește tuburi de aluminiu 6061 hidroformate, double butted, cu triplă conificare, iar rezultatul este un ansamblu rigid, ușor și extrem de manevrabil, construit după cele mai actuale standarde.

Geometria este mai modernă și mai competitivă, fidelă filosofiei de design G2 a celor de la MMR. Se simte în felul în care bicicleta intră în viraje și în cât de prompt răspunde la pedalare — exact genul de comportament pe care îl cauți într-un hardtail de cross country.

Detaliile tehnice confirmă orientarea spre uz actual: ax pasant TA 12 mm, spate Boost, prindere frână Post Mount, monturi Press Fit și tub de direcție Tapered 1,5. Optimized Cable Routing ține cablurile ordonate și ușor de întreținut, un plus real când vine vorba de service.

Concurează, antrenează-te sau bucură-te pur și simplu de ture și poteci: Zen 00 oferă agilitate și fiabilitatea pe care o aduce aluminiul.

Geometrie G2 Performance

Studiile morfologice și ergonomice stau la baza geometriilor MMR. La G2, poziția te ajută să fii competitiv și, în același timp, să rulezi confortabil multe ore în șa.

Geometria cadrului Geometrie G2 Performance
MărimeSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7776-8584-89<88
Înălțime ciclist (cm)<164163-177176-186>185
Ampatament (mm) (A)1101112311451166
Tub orizontal (mm) (B)564578594613
Tub orizontal efectiv (mm) (C)573595615636
Tub de direcție (mm) (D)95105118127
Tub de șa centru–centru (mm) (E)344382433483
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)394432483533
Lungime bază spate (mm) (G)445445445445
Offset furcă (mm) (H)51515151
Coborâre ax pedalier (mm) (I)60606060
Unghi tub de direcție (°) (J)69.5º69.5º69.5º69.5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.2º74.2º74.2º74.2º
Reach (mm) (L)402421438456
Stack (mm) (M)605614627635
Trail (mm) (N)85858585
Lungime pipă (mm) (O)60708090
Lungime braț pedalier (mm) (P)170175175175

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2025
Gama:
00
Model:
  • MMR ZEN 00
Culoare:
Chrome Red
Cod de bare (EAN):
8435525031314

Cadru

Material cadru:
Aluminiu
Cadru:
Zen - G2 Alloy Concept Lite Frame. Aluminium 6061 Hydroformed double butted. TA 12 mm. Optimized Cable Routing. Boost. Post Mount. Press Fit. Head tube Tapered 1.5
Furcă:
Fox 32 Rhythm 100 mm
Cuvete:
Ritchey Logic Press Fit Tapered

Transmisie

Angrenaj:
Shimano MT- 510-1 34T
Manete schimbător:
Shimano Deore M6100
Casetă pinioane:
Sunrace 11-50T
Schimbător pinioane (spate):
Shimano Deore M6100 12 V
Lanț:
Shimano Deore M6100 12 V

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Logic
Pipă:
Ritchey Logic

Frânare

Frâne:
Shimano MT-200

Roți

Jante:
Shimano MT-500 HG
Anvelope:
Hutchinson Cobra 29x2.10

Componente

Tijă șa:
Ritchey Logic
Șa :
Selle Italia Model X

Accesorii

Ghidolină:
MMR XCR GRIND
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 080486 8435525031314 În stoc
S 080484 8435525031291 În stoc
XL 080487 8435525031321 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525031291

MMR ZEN 00 (2025) - bicicletă MTB XC hardtail - Chrome Red
MMR ZEN 00 (2025) - bicicletă MTB XC...
MMR ZEN 00 (2025) - bicicletă MTB XC hardtail - Chrome Red
MMR ZEN 00 (2025) - bicicletă MTB XC hardtail - Chrome Red
8.949 lei