Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR AELION SL 10 (2026) - bicicletă șosea race

COD PRODUS: 083315
  • COD PRODUS: 083315

    MMR AELION SL 10 (2026) - bicicletă șosea race

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 34.599 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    34.599 lei 🏅 ~1730 de puncte
    🏅 Primești  ~1730 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 1441 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 2.884 lei/luna
    plata in avans
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR AELION SL 10 (2026)

MMR Aelion SL 10 este o bicicletă de șosea construită în jurul unui cadru nou, gândit să redefinească ideea de versatilitate la nivel de înaltă performanță.

Cadru de șosea nou, conceput pentru performanță înaltă în orice scenariu.
Rezultatul a ani de dezvoltare, testare și validare în competiție.
Echilibru real între greutate redusă și rigiditate.
Aerodinamică și confort gândite împreună, nu una în detrimentul celeilalte.
Versatilitate fără compromisuri la capitolul randament.

Aelion este, înainte de toate, un cadru. Iar MMR îl prezintă ca pe un proiect care își propune să redefinească noțiunea de versatilitate în zona de alt rendimiento — adică o bicicletă care nu te obligă să alegi între o zi de cursă, o ieșire lungă sau un traseu cu mult relief.

În spatele lui stau ani de dezvoltare, teste și validare în competiție. Nu e un detaliu de marketing: un cadru de șosea race se rafinează în cursă, acolo unde se văd imediat compromisurile de geometrie, de rigiditate sau de comportament la viteză.

Obiectivul declarat al MMR este un echilibru real între patru lucruri care de obicei se bat cap în cap: greutate redusă, rigiditate, aerodinamică și confort. Aelion caută punctul în care ele coexistă, fără ca randamentul să aibă de suferit într-un scenariu sau altul.

Pentru cine? Pentru rulatul rapid și pentru competiție, dar și pentru ciclistul care vrea o singură bicicletă de șosea, capabilă să se descurce bine oriunde o duci.

Geometrie G2 Performance

Studiile morfologice și ergonomice stau la baza geometriilor MMR. La G2, poziția te ajută să fii competitiv și, în același timp, să rulezi confortabil multe ore în șa.

Geometria cadrului Geometrie G2 Performance
MărimeXSSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7978-8180-8786-92>91
Înălțime ciclist (cm)<166164-174172-182180-190>188
Ampatament (mm) (A)97298099010001012
Tub orizontal (mm) (B)477500523544570
Tub orizontal efectiv (mm) (C)509530549568591
Tub de direcție (mm) (D)102125144163187
Tub de șa centru–centru (mm) (E)400440480510550
Lungime bază spate (mm) (G)410410410410410
Offset furcă (mm) (H)4747474747
Coborâre ax pedalier (mm) (I)7070707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º72º72.5º73º73.5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74º73.5º73º72.5º
Reach (mm) (L)370379387395405
Stack (mm) (M)501526546566591
Trail (mm) (N)68629585552
Lungime pipă (mm) (O)90100100110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)165170170172.5175
Standover (mm) (Q)716754774797831

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2026
Gama:
10
Model:
  • MMR AELION SL 10
Cod de bare (EAN):
8435525035923

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Aelion SL; High modulus Carbon; 700x34C max; 142x12; T47 85.5
Furcă:
Aelion SL; High modulus Carbon; 700x34C max.100x12
Cuvete:
FSA NO.80 1.5"/ACR

Transmisie

Angrenaj:
Shimano Ultegra R8100 52-36
Casetă pinioane:
Shimano Ultegra R8100 11-34
Schimbător foi (față):
Shimano Ultegra R8150 Di2
Schimbător pinioane (spate):
Shimano Ultegra R8150 Di2
Lanț:
Shimano M-7100

Ghidon

Ghidon:
Vison Metron 5D ACR Evo

Frânare

Frâne:
Shimano Ultegra R8170 Di2

Roți

Jante:
DT Swiss ARC1400 55 ,100x12 WHF:142x12 WHR; Centerlock; Carbon; Tubeless ready;
Anvelope:
Hutchinson BlackBird TLR; 700x30C; Fold

Componente

Tijă șa:
Aelion Carbon 15 Offset
Șa :
Selle Italia Novus Boost Evo Superflow Carbon
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

MMR AELION SL 10 (2026) - bicicletă șosea race
MMR AELION SL 10 (2026) - bicicletă șosea...
MMR AELION SL 10 (2026) - bicicletă șosea race
MMR AELION SL 10 (2026) - bicicletă șosea race
34.599 lei