Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR SIMUN 00 (2026) - bicicletă gravel race - Gradient Green — mărimea S

COD PRODUS: 082086
  • COD PRODUS: 082086

    MMR SIMUN 00 (2026) - bicicletă gravel race - Gradient Green — mărimea S

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 37.799 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    37.799 lei 🏅 ~1890 de puncte
    🏅 Primești  ~1890 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 1574 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 3.150 lei/luna
    plata in avans
    Gradient Green
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR SIMUN 00 (2026)

SIMUN 00 este expresia maximă a gravel racing-ului la MMR: o bicicletă de competiție construită pentru viteză și control în afara asfaltului. Echipată cu SRAM RED XPLR AXS și roți Zipp XPLR de carbon, oferă ușurință, precizie și randament fără compromisuri.

Cadru Simun din carbon Mid modulus, gândit pentru competiția de gravel la cel mai înalt nivel.
Grupul SRAM RED XPLR AXS E1, cel mai avansat grup electronic specific de gravel.
Roți Zipp 303 S XPLR din carbon, pentru rulaj rapid pe teren exigent.
Ghidon integrat VISION METRON 5D carbon, pentru control și o poziție curată pe bicicletă.
Acceptă anvelope de până la 700x45C, cu spate 142x12 și pedalier T47 85,5.
Montaj de nivel profesionist, pentru curse lungi și solicitante.

La MMR, gravel-ul este înțeles ca un teren în care randamentul, fiabilitatea și viteza fac diferența. Din acest motiv gama Simun a fost reînnoită: bicicleta de gravel orientată spre competiție primește culori noi și o actualizare a componentelor care îi întăresc caracterul racing.

Simun 00 este versiunea cea mai exclusivistă a gamei, concepută pentru competiția la cel mai înalt nivel. Pe cadrul din carbon Mid modulus se montează SRAM RED XPLR AXS E1, combinat cu roțile Zipp 303 S XPLR de carbon și cu ghidonul integrat VISION METRON 5D carbon — un ansamblu gândit să ruleze rapid și cu control pe terenuri dificile.

Simun se adresează celor care vor să meargă repede în afara asfaltului: celor care se aliniază la start cu număr de concurs sau care se măsoară cu cronometrul pe fiecare sector. Noua estetică, mai agresivă și mai actuală, cu combinații de culori inedite, reflectă ADN-ul competitiv și orientarea clar sportivă a modelului.

Dincolo de imagine, montajul a fost revizuit pentru a oferi componente actualizate, alese pentru o funcționare precisă, fiabilitate în condiții dure și randament constant în zilele lungi de gravel rapid și tehnic. Geometria liberă a cadrului permite anvelope de până la 700x45C, cu standard spate 142x12 și pedalier T47 85,5.

Geometrie G3 Racing

Din experiența lor în competițiile de cel mai înalt nivel, inginerii MMR au dezvoltat geometria G3: o poziție agresivă, foarte rapidă și agilă, fără să lase deoparte un factor important pentru ei — confortul.

Geometria cadrului Geometrie G3 Racing
MărimeXSSML
Lungime interioară picior (cm)<7675-8483-8685-100*
Înălțime ciclist (cm)<165164-175173-180178-195*
Ampatament (mm) (A)998100710261039
Tub orizontal (mm) (B)496509529556
Tub orizontal efectiv (mm) (C)513526548576
Tub de direcție (mm) (D)8795121146
Tub de șa centru–centru (mm) (E)----
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)440460480510
Lungime bază spate (mm) (G)425425425425
Offset furcă (mm) (H)50505050
Coborâre ax pedalier (mm) (I)73737373
Unghi tub de direcție (°) (J)70,5º71º71º71,5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74.5º74º73º
Reach (mm) (L)370380390400
Stack (mm) (M)515525550575
Trail (mm) (N)73.570.27067
Lungime pipă (mm) (O)90100100110
Lungime braț pedalier (mm) (P)165170170172,5
Standover (mm) (Q)754759791818

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2026
Gama:
00
Model:
  • MMR SIMUN 00
Culoare:
Gradient Green
Cod de bare (EAN):
8435525036012

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Simun; Mid modulus Carbon; 700x45C max; 142x12; T47 85.5
Furcă:
Simun; Mid modulus Carbon; 700x45C max.100x12.

Transmisie

Angrenaj:
Sram RED XPLR E1 42 165 mm-XS; 170 mm S/M; 172.5 mm-L
Casetă pinioane:
Sram RED XG-1391 10-46
Schimbător foi (față):
-
Schimbător pinioane (spate):
Sram RED AXS E1
Lanț:
Sram RED E1

Ghidon

Ghidon:
Vision Metron 5D SMR Evo, XS,S,M-400;L-XL 420

Frânare

Frâne:
Sram RED AXS E1 HRD

Roți

Jante:
ZIPP 303 S XPLR, 100x12 WHF:142x12 WHR; Centerlock; Carbon; Tubeless ready; Hookles
Anvelope:
Zipp G40 TR; 700x40C; Fold; tubeless ready

Componente

Tijă șa:
Simun Carbon 15 Offset
Șa :
Selle Italia SLR Advan L1
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 082089 8435525036036 În stoc
M 082088 8435525036029 În stoc
S 082086 8435525036012 În stoc
XS 081787 8435525035978 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525035978

MMR SIMUN 00 (2026) - bicicletă gravel race - Gradient Green
MMR SIMUN 00 (2026) - bicicletă gravel...
MMR SIMUN 00 (2026) - bicicletă gravel race - Gradient Green
MMR SIMUN 00 (2026) - bicicletă gravel race - Gradient Green
37.799 lei