Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR SIMUN 30 (2026) - bicicletă gravel race - Soft Beige

COD PRODUS: 082535
  • COD PRODUS: 082535

    MMR SIMUN 30 (2026) - bicicletă gravel race - Soft Beige

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 26.999 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    26.999 lei 🏅 ~1350 de puncte
    🏅 Primești  ~1350 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 1124 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 2.250 lei/luna
    plata in avans
    Soft Beige
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR SIMUN 30 (2026)

MMR SIMUN 30 este o gravel de competiție, construită în jurul unui cadru din carbon Mid modulus și echipată cu Shimano GRX RX825 Di2. Este o bicicletă gândită pentru viteză și precizie pe terenuri mixte, de la cursă la antrenamente intense.

Cadru Simun din carbon Mid modulus, orientat clar spre gravel-ul de competiție.
Grupul Shimano GRX RX825 Di2 oferă schimbări electronice rapide, fiabile și extrem de precise.
Pedalier FSA SLK Carbon, pentru un montaj echilibrat între randament și control.
Roți VISION SC48 și ghidon integrat METRON 5D carbon.
Spațiu pentru anvelope de până la 700x45C, pentru teren variat.
Butuc spate 142x12 și monobloc filetat T47 85,5 mm.

Seria SIMUN a fost dezvoltată cu un obiectiv limpede: gravel-ul de competiție. De la primii pași în disciplină până la performanță ridicată, gama echilibrează agilitatea necesară în curse cu fiabilitatea tehnică pe care o cer terenurile mixte. La MMR, gravel-ul este înțeles ca un teren unde randamentul, fiabilitatea și viteza fac diferența, iar Simun a fost reînnoită tocmai pentru a-și întări caracterul racing.

Pe varianta Simun 30, inima montajului este grupul Shimano GRX RX825 Di2: schimbări electronice rapide, fiabile și foarte precise, exact ce îți trebuie când ritmul nu trebuie întrerupt. Ansamblul se remarcă prin echilibrul dintre randament, confort și control, potrivit pentru distanțe lungi și pentru curse în care regularitatea este cheia.

Restul montajului continuă aceeași logică: biele FSA SLK Carbon, setul de roți VISION SC48 și ghidonul integrat METRON 5D carbon. Cadrul Simun din carbon Mid modulus acceptă anvelope de până la 700x45C, folosește standardul de ax spate 142x12 și monobloc T47 85,5 mm.

Noua MMR Simun păstrează echilibrul dintre greutate redusă, eficiență și control pe care îl cere competiția. Este o alegere pentru cicliștii care caută tehnologie electronică verificată și un comportament competitiv în orice scenariu de gravel.

Geometrie G3 Racing

Din experiența lor în competițiile de cel mai înalt nivel, inginerii MMR au dezvoltat geometria G3: o poziție agresivă, foarte rapidă și agilă, fără să lase deoparte un factor important pentru ei — confortul.

Geometria cadrului Geometrie G3 Racing
MărimeXSSML
Lungime interioară picior (cm)<7675-8483-8685-100*
Înălțime ciclist (cm)<165164-175173-180178-195*
Ampatament (mm) (A)998100710261039
Tub orizontal (mm) (B)496509529556
Tub orizontal efectiv (mm) (C)513526548576
Tub de direcție (mm) (D)8795121146
Tub de șa centru–centru (mm) (E)----
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)440460480510
Lungime bază spate (mm) (G)425425425425
Offset furcă (mm) (H)50505050
Coborâre ax pedalier (mm) (I)73737373
Unghi tub de direcție (°) (J)70,5º71º71º71,5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74.5º74º73º
Reach (mm) (L)370380390400
Stack (mm) (M)515525550575
Trail (mm) (N)73.570.27067
Lungime pipă (mm) (O)90100100110
Lungime braț pedalier (mm) (P)165170170172,5
Standover (mm) (Q)754759791818

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2026
Gama:
30
Model:
  • MMR SIMUN 30
Culoare:
Soft Beige
Cod de bare (EAN):
8435525036371

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Simun; Mid modulus Carbon; 700x45C max; 142x12; T47 85.5
Furcă:
Simun; Mid modulus Carbon; 700x45C max.100x12

Transmisie

Angrenaj:
FSA SL-K Light Carbon Direct Mount 48-32, 165 mm XS; 170 mm S/M; 172.5 mm-L
Casetă pinioane:
Shimano R7100 11-36
Schimbător foi (față):
Shimano GRX RX825 Di2
Schimbător pinioane (spate):
Shimano GRX RX825 Di2
Lanț:
Shimano M-6100

Ghidon

Ghidon:
Vision Metron 5D SMR Evo, XS,S,M-400;L-XL 420

Frânare

Frâne:
Shimano GRX RX825 Di2

Roți

Jante:
Vision SC48 i25 ,100x12 WHF:142x12 WHR; Centerlock; Carbon
Anvelope:
Hutchinson Caracal TR; 700x40C; Fold; tubeless ready

Componente

Tijă șa:
Simun Carbon 15 Offset
Șa :
Selle Italia SLR Advan L1
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 082537 8435525036395 În stoc
M 082536 8435525036388 În stoc
S 082535 8435525036371 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525036371

MMR SIMUN 30 (2026) - bicicletă gravel race - Soft Beige
MMR SIMUN 30 (2026) - bicicletă gravel...
MMR SIMUN 30 (2026) - bicicletă gravel race - Soft Beige
MMR SIMUN 30 (2026) - bicicletă gravel race - Soft Beige
26.999 lei