Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR X-GRIP 00 (2024) - bicicletă gravel - Light Cooper / Black

COD PRODUS: 078279
  • COD PRODUS: 078279

    MMR X-GRIP 00 (2024) - bicicletă gravel - Light Cooper / Black

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 11.899 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    11.899 lei 🏅 ~595 de puncte
    🏅 Primești  ~595 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 495 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 992 lei/luna
    plata in avans
    Light Cooper / Black
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Frecvent

Cumpărate împreună

Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR X-GRIP 00 (2024)

X-Grip este bicicleta de gravel a celor de la MMR gândită pentru drumuri lungi și trasee mixte, cu un cadru de aluminiu 6061 hidroformat și furcă de carbon. Este făcută ca să te poți concentra pe ceea ce contează cu adevărat: călătoria.

Cadru X-Grip G1 AC Concept Frame din aluminiu 6061 hidroformat, triple butted, cu furcă de carbon.
Grupul de transmisie SRAM Apex XPLR 12 V, în varianta de montaj 00.
Cable routing optimizat, cu cabluri ascunse și suduri polizate pentru un aspect curat.
Sistem UDH de la SRAM și geometrie adaptată pentru o gamă mai largă de mărimi, de la XS la XL.
Trecere de anvelopă de până la 42 mm, pentru cei care iubesc bikepacking-ul.
6 puncte de ancorare pe furcă și puncte suplimentare pe bazele din spate, pentru portbagaje și apărători.

Baza bicicletei este cadrul X-Grip G1 AC Concept Frame, din aluminiu 6061 hidroformat și triple butted, cu ax pasant de 12 mm, montaj Flat Mount pentru frâne și tub de direcție de 1,5. Furca este de carbon, iar traseul cablurilor este optimizat și complet integrat, cu suduri polizate — detalii care contează atât la întreținere, cât și la aspectul general al bicicletei.

Geometria a fost adaptată pentru a acoperi un interval mai mare de mărimi, de la XS până la XL, iar integrarea sistemului UDH de la SRAM simplifică lucrurile atunci când vine vorba de patela de schimbător. Montajele sunt gândite special pentru gravel, cu culori reîmprospătate.

Pentru cei care pleacă la drum încărcați, X-Grip acceptă anvelope de până la 42 mm și oferă 6 puncte de ancorare pe furcă, plus puncte suplimentare pe bazele din spate, pentru portbagaje și apărători. Varianta 00 vine echipată cu grupul SRAM Apex XPLR 12 V.

Geometrie G1 Endurance

Gândită pentru drumurile lungi, când pierzi șirul orelor petrecute în șa. O geometrie în care primează confortul, cu o poziție mai dreaptă decât la geometriile în care corpul trebuie să fie cât mai eficient în fața vântului.

Geometria cadrului Geometrie G1 Endurance
MărimeSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7776-8483-88>87
Înălțime ciclist (cm)<170169-175173-184>183
Ampatament (mm) (A)998100710251047
Tub orizontal (mm) (B)500522544565
Tub orizontal efectiv (mm) (C)519542565586
Tub de direcție (mm) (D)110135160195
Tub de șa centru–centru (mm) (E)445485515555
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)430430430430
Offset furcă (mm) (H)45454545
Coborâre ax pedalier (mm) (I)70707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º72º72º72º
Unghi tub de șa (°) (K)74º73.5º73º73º
Reach (mm) (L)365375385396
Stack (mm) (M)538565589622
Trail (mm) (N)74686868

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2024
Gama:
00
Model:
  • MMR X-GRIP 00
Culoare:
Light Cooper / Black
Cod de bare (EAN):
8435525028291

Cadru

Material cadru:
Aluminiu
Cadru:
X-Grip - G1 AC Concept Frame. Aluminium 6061. Hydroformed. Triple Butted. TA 12mm. Optimized Cable Routing. Flat Mount. Headtube 1.5 mm
Furcă:
X-Grip - G1 Carbon Concept Fork. TA 12mm

Transmisie

Angrenaj:
Sram Apex1 40T DUB WIDE
Casetă pinioane:
Sram PG-1231 XPLR 11/44 12V
Schimbător pinioane (spate):
Sram Apex XPLR 12V
Lanț:
Sram Apex D1 12V

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Butano Comp
Pipă:
Ritchey Switch Comp

Frânare

Frâne:
Sram Apex 1 140

Roți

Jante:
Mavic Allroad 1
Anvelope:
Hutchinson Touareg 40mm

Componente

Tijă șa:
Ritchey Logic
Șa :
Selle Italia X3 Boost Flow
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 078280 8435525028307 În stoc
M 078279 8435525028291 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525028291

MMR X-GRIP 00 (2024) - bicicletă gravel - Light Cooper / Black
MMR X-GRIP 00 (2024) - bicicletă gravel -...
MMR X-GRIP 00 (2024) - bicicletă gravel - Light Cooper / Black
MMR X-GRIP 00 (2024) - bicicletă gravel - Light Cooper /...
11.899 lei