Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR X-TOUR 10 (2025) - bicicletă gravel - Black

COD PRODUS: 080257
  • COD PRODUS: 080257

    MMR X-TOUR 10 (2025) - bicicletă gravel - Black

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 14.049 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    14.049 lei 🏅 ~702 puncte
    🏅 Primești  ~702 puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 585 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 1.171 lei/luna
    plata in avans
    Black
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Frecvent

Cumpărate împreună

Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR X-TOUR 10 (2025)

X-Tour este gravelul MMR gândit pentru versatilitate: un cadru de carbon cu geometrie specifică, care echilibrează reactivitatea și controlul pe orice tip de drum. Aventura începe aici.

Cadru X-Tour-G3 Carbon Concept din fibră de carbon cu modul intermediar.
Gravel Geometry cu ampatament mai mare și unghi de direcție mai deschis, pentru control și confort pe teren dificil.
Direcție supradimensionată 1.5-1.5 cu trecere internă a cablurilor, pentru un aspect curat și aerodinamic.
Rutare integral internă a cablurilor (Fully Internal Cable Routing).
Patilla (urechea de schimbător) SRAM, compatibilă cu transmisiile de ultimă generație.
Tub de șa proiectat pentru elasticitate verticală, care aduce confort în ieșirile lungi.
Axe pasante de 12 mm, frâne pe disc Flat Mount și monobloc Press Fit.

Filosofia din spatele X-Tour e simplă: „Simplicity takes you further, takes you longer”. Scapi de complicat și faci loc aventurii — bicicleta e concepută ca să te poți concentra pe ceea ce contează cu adevărat, adică drumul. De la drumuri rurale la faleze de coastă, de la munți accidentați la câmpii îndepărtate: opțiuni infinite, o singură bicicletă.

Geometria specifică Gravel Geometry este cea care face diferența. Ampatamentul mai mare și unghiul de direcție mai deschis îți permit să abordezi cu ușurință drumuri și terenuri complicate, fără să pierzi senzația de confort. Tubul de șa a fost gândit atent pentru a oferi elasticitate verticală, astfel încât confortul să rămână la fel și după multe ore în șa.

Pe partea de construcție, cadrul X-Tour-G3 Carbon Concept folosește fibră de carbon cu modul intermediar și adună soluțiile pe care le cauți azi la un gravel: axe pasante de 12 mm, trecere integral internă a cablurilor, prindere Flat Mount pentru frâne și monobloc Press Fit. Direcția supradimensionată 1.5-1.5 permite cablarea internă și dă un aspect curat, aerodinamic, iar patilla SRAM pregătește bicicleta pentru schimbătoarele de ultimă generație.

Pentru noua versiune, MMR propune culori și montaje noi, cu un design de inginerie care caută echilibrul între reactivitate și control pe toate tipurile de drumuri. Dacă vrei o singură bicicletă cu care să pleci oriunde, X-Tour e răspunsul.

Geometrie G3 Racing

Din experiența lor în competițiile de cel mai înalt nivel, inginerii MMR au dezvoltat geometria G3: o poziție agresivă, foarte rapidă și agilă, fără să lase deoparte un factor important pentru ei — confortul.

Geometria cadrului Geometrie G3 Racing
MărimeSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7776-8483-88>87
Înălțime ciclist (cm)<170169-175173-184>183
Ampatament (mm) (A)1006102410421060
Tub orizontal (mm) (B)487512535560
Tub orizontal efectiv (mm) (C)521543565588
Tub de direcție (mm) (D)120145170195
Tub de șa centru–centru (mm) (E)440480510550
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)425425425425
Offset furcă (mm) (H)50505050
Coborâre ax pedalier (mm) (I)70707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º71º71º71º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74º73º73º
Reach (mm) (L)370380390400
Stack (mm) (M)545569592616
Trail (mm) (N)69696969
Lungime pipă (mm) (O)100110110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)170172.5172.5175
Standover (mm) (Q)755782809837

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2025
Gama:
10
Model:
  • MMR X-TOUR 10
Culoare:
Black
Cod de bare (EAN):
8435525030089

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
X-Tour – G3 Carbon Concept Frame. Intermediate modulus carbon fiber. TA 12 mm. Fully internal Cable Routing. Flat Mount. Press Fit. Head Tube 1.5
Furcă:
X-Tour - Carbon Concept Lite Fork. TA 12 mm
Cuvete:
Ritchey Switch

Transmisie

Angrenaj:
Shimano GRX RX610 46/30T 12 V
Casetă pinioane:
Shimano R7100 11/36T 12 V
Schimbător foi (față):
Shimano GRX RX820
Schimbător pinioane (spate):
Shimano GRX RX820 12 V
Lanț:
Shimano M6100

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Butano Comp
Pipă:
Ritchey Logic Switch

Frânare

Frâne:
Shimano GRX RX610

Roți

Jante:
XCR 7000 TLR CL
Anvelope:
Hutchinson Touareg 40 TLR

Componente

Tijă șa:
Ritchey Logic
Șa :
Selle Italia Model Epsilon
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 080259 8435525030102 În stoc
M 080258 8435525030096 În stoc
S 080257 8435525030089 În stoc
XL 080260 8435525030119 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525030089

MMR X-TOUR 10 (2025) - bicicletă gravel - Black
MMR X-TOUR 10 (2025) - bicicletă gravel -...
MMR X-TOUR 10 (2025) - bicicletă gravel - Black
MMR X-TOUR 10 (2025) - bicicletă gravel - Black
14.049 lei