Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR SIMUN 70 (2026) - bicicletă gravel race - Dark Grey — mărimea M

COD PRODUS: 082109
  • COD PRODUS: 082109

    MMR SIMUN 70 (2026) - bicicletă gravel race - Dark Grey — mărimea M

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 14.049 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    14.049 lei 🏅 ~702 puncte
    🏅 Primești  ~702 puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 585 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 1.171 lei/luna
    plata in avans
    dark grey
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR SIMUN 70 (2026)

SIMUN este gama de gravel de competiție a MMR, iar SIMUN 70 este varianta de intrare în această familie: cadru din carbon Mid modulus și grupul Shimano GRX mecanic, pentru viteză și fiabilitate pe terenuri mixte.

Cadru Simun din carbon Mid modulus, construit în jurul ideii de gravel de competiție.
Grupul Shimano GRX mecanic: robustețe, întreținere simplă și funcționare verificată în timp.
Acceptă anvelope de până la 700x45C, pentru tracțiune și confort pe terenuri mixte.
Ax spate 142x12, pentru rigiditate și montare precisă a roții.
Filetare T47 85,5 la monobloc.
Opțiunea cea mai accesibilă din gama Simun, fără să renunțe la ADN-ul racing al seriei.

Seria SIMUN a fost gândită cu un obiectiv clar: gravelul de competiție. De la inițiere până la randament ridicat, gama echilibrează agilitatea necesară în cursă cu fiabilitatea tehnică pe care o cer terenurile mixte. La MMR, gravelul este văzut ca un teren unde performanța, fiabilitatea și viteza fac diferența, iar gama Simun a fost reînnoită cu noi culori și o actualizare a componentelor care îi întăresc caracterul racing.

Simun 70 este varianta cea mai accesibilă a gamei, echipată cu Shimano GRX mecanic. Este o alegere logică pentru cine vrea o transmisie solidă, ușor de întreținut și cu o funcționare dovedită în timp — exact ce îți dorești când ieși pe drumuri de piatră sau la primele curse, departe de atelier.

Bicicleta se adresează celor care fac primii pași în gravelul de competiție sau caută o bicicletă rapidă și de încredere pentru antrenamente intense și primele starturi, fără să renunțe la ADN-ul racing al modelului Simun.

Cadrul Simun, din carbon Mid modulus, acceptă anvelope de până la 700x45C, folosește ax spate 142x12 și monobloc T47 85,5. Noua MMR Simun păstrează echilibrul dintre greutate redusă, eficiență și control pe care îl cere competiția, devenind o unealtă pregătită să randeze la maximum atât în cursele de gravel, cât și la antrenamente intense.

Geometrie G3 Racing

Din experiența lor în competițiile de cel mai înalt nivel, inginerii MMR au dezvoltat geometria G3: o poziție agresivă, foarte rapidă și agilă, fără să lase deoparte un factor important pentru ei — confortul.

Geometria cadrului Geometrie G3 Racing
MărimeXSSML
Lungime interioară picior (cm)<7675-8483-8685-100*
Înălțime ciclist (cm)<165164-175173-180178-195*
Ampatament (mm) (A)998100710261039
Tub orizontal (mm) (B)496509529556
Tub orizontal efectiv (mm) (C)513526548576
Tub de direcție (mm) (D)8795121146
Tub de șa centru–centru (mm) (E)----
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)440460480510
Lungime bază spate (mm) (G)425425425425
Offset furcă (mm) (H)50505050
Coborâre ax pedalier (mm) (I)73737373
Unghi tub de direcție (°) (J)70,5º71º71º71,5º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74.5º74º73º
Reach (mm) (L)370380390400
Stack (mm) (M)515525550575
Trail (mm) (N)73.570.27067
Lungime pipă (mm) (O)90100100110
Lungime braț pedalier (mm) (P)165170170172,5
Standover (mm) (Q)754759791818

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2026
Gama:
70
Model:
  • MMR SIMUN 70
Culoare:
dark grey
Cod de bare (EAN):
8435525036210

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
Simun; Mid modulus Carbon; 700x45C max; 142x12; T47 85.5
Furcă:
Simun; Mid modulus Carbon; 700x45C max.100x12

Transmisie

Angrenaj:
Shimano GRX RX610 46/30 170 mm XS/S/M; 172.5 mm-L
Casetă pinioane:
Shimano R7100 11-36
Schimbător foi (față):
Shimano GRX RX820
Schimbător pinioane (spate):
Shimano GRX RX820
Lanț:
Shimano M-6100

Ghidon

Ghidon:
Ritchey Butano Comp
Pipă:
Ritchey Logic Switch

Frânare

Frâne:
Shimano GRX RX400

Roți

Jante:
XCR 7000 TLR,100x12 WHF:142x12 WHR, Centerlock; Alloy
Anvelope:
Hutchinson Caracal TR; 700x40C; Fold; tubeless ready

Componente

Tijă șa:
Simun Carbon 15 Offset
Șa :
Selle Italia Model A
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 082110 8435525036227 În stoc
M 082109 8435525036210 În stoc
S 082108 8435525036203 În stoc
XS 082107 8435525036197 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525036197

MMR SIMUN 70 (2026) - bicicletă gravel race - Dark Grey
MMR SIMUN 70 (2026) - bicicletă gravel...
MMR SIMUN 70 (2026) - bicicletă gravel race - Dark Grey
MMR SIMUN 70 (2026) - bicicletă gravel race - Dark Grey
14.049 lei