Transport si schimb gratuit la orice comanda
transportVezi detalii

MMR X-TOUR 00 (2025) - bicicletă gravel - Camel

COD PRODUS: 080437
  • COD PRODUS: 080437

    MMR X-TOUR 00 (2025) - bicicletă gravel - Camel

  • disponibil
    ·
    📦 Livrare estimată: 23 oct – 6 noi
  • 17.299 lei
    Pret cu TVA inclus · Transport gratuit
    17.299 lei 🏅 ~865 de puncte
    🏅 Primești  ~865 de puncte de fidelitate la această comandă
    Ai găsit mai ieftin? Încercăm să egalăm prețul!
    Livrare estimată
    23 oct – 6 noi
    prin curier rapid
    • Transport GRATUITTransport gratuit
    • 14 zile retur
    vezi toate opțiunile de livrare
    de la 720 lei/lună
    Rate fără dobândă · până la 24 luni
    BT Star Forte BRD CEC Bank
    de la 1.442 lei/luna
    plata in avans
    Camel
    − +
  • Întrebare
    Cauți altă culoare/model?
    Nu ezita să ne contactezi.
    Bike Fitting profesional
    Pedalează eficient și fără dureri. Programează o sesiune.
    Transport gratuit
    Transport gratuit
    Comenzi cu o valoare > 299 lei, detalii aici.
Detalii produs

Descriere

MMR Bikes

MMR X-TOUR 00 (2025)

X-Tour este propunerea MMR pentru gravel fără complicații: o bicicletă gândită să echilibreze reactivitatea cu controlul pe drumuri off road, indiferent de teren. Montajul 00 vine cu noul GRX Di2 de la Shimano.

Cadru X-Tour-G3 Carbon Concept din fibră de carbon intermediate modulus, cu ax pasant de 12 mm.
Gravel Geometry cu ampatament mai mare și unghi de direcție mai deschis, pentru stabilitate pe terenuri dificile.
Direcție dreaptă supradimensionată 1.5-1.5, care permite trecerea internă a cablurilor pentru un aspect curat și aerodinamic.
Rutare complet internă a cablurilor, prindere Flat Mount pentru frâne și monobloc Press Fit.
Patilă SRAM, deci cadrul este pregătit pentru transmisiile de ultimă generație.
Tub de șa proiectat pentru elasticitate verticală și confort pe turele lungi.

Noua X-Tour gravel a fost construită sub semnul simplității: o bicicletă versatilă, care nu îți cere să te gândești la echipament, ci la drum. Ingineria MMR caută aici echilibrul dintre reactivitate și control pe drumuri off road, cu o citire mai bună a terenurilor neregulate. De la drumuri rurale la faleze de coastă, de la munți accidentați la câmpii îndepărtate — opțiuni infinite, o singură bicicletă.

Inima ei este cadrul X-Tour-G3 Carbon Concept, din fibră de carbon intermediate modulus, cu ax pasant de 12 mm, rutare complet internă a cablurilor, prindere Flat Mount și monobloc Press Fit. Tubul de direcție de 1,5 face parte dintr-o direcție dreaptă supradimensionată 1.5-1.5, care lasă cablurile să treacă prin interior și păstrează liniile curate. Patila SRAM pregătește bicicleta pentru schimbătoarele de ultimă generație, iar tubul de șa este desenat special ca să ofere elasticitate verticală și confort chiar și în cele mai lungi ieșiri.

Gravel Geometry, geometria specifică MMR, completează tabloul: distanță mai mare între axe și un unghi de direcție mai deschis, astfel încât orice drum complicat să devină abordabil, fără să pierzi senzația de confort. Montajul 00 adaugă noul grup de transmisie Shimano GRX Di2, iar restul ține de tine: aventura începe cu X-Tour.

Geometrie G3 Racing

Din experiența lor în competițiile de cel mai înalt nivel, inginerii MMR au dezvoltat geometria G3: o poziție agresivă, foarte rapidă și agilă, fără să lase deoparte un factor important pentru ei — confortul.

Geometria cadrului Geometrie G3 Racing
MărimeSMLXL
Lungime interioară picior (cm)<7776-8483-88>87
Înălțime ciclist (cm)<170169-175173-184>183
Ampatament (mm) (A)1006102410421060
Tub orizontal (mm) (B)487512535560
Tub orizontal efectiv (mm) (C)521543565588
Tub de direcție (mm) (D)120145170195
Tub de șa centru–centru (mm) (E)440480510550
Tub de șa centru–capăt (mm) (F)490530560600
Lungime bază spate (mm) (G)425425425425
Offset furcă (mm) (H)50505050
Coborâre ax pedalier (mm) (I)70707070
Unghi tub de direcție (°) (J)71º71º71º71º
Unghi tub de șa (°) (K)74.5º74º73º73º
Reach (mm) (L)370380390400
Stack (mm) (M)545569592616
Trail (mm) (N)69696969
Lungime pipă (mm) (O)100110110120
Lungime braț pedalier (mm) (P)170172.5172.5175
Standover (mm) (Q)755782809837

Rândurile evidențiate arată ce mărime ți se potrivește după înălțime și lungimea interioară a piciorului. Valorile sunt cele publicate de MMR.

MMR Bikes

MMR este o marcă născută în Asturias, Spania. Bicicletele sunt proiectate de echipa proprie de ingineri și designeri și montate în fabrica lor, cu control pe fiecare etapă. MMR lucrează direct cu echipe din mai multe discipline, care testează și validează fiecare model în condiții reale.

Garanție pe viață
pentru cadru și furca rigidă, la modelele din 2019 încoace, pentru primul proprietar, cu înregistrarea online în 30 de zile de la cumpărare (5 ani pentru basculantul suspensiei spate).
Testate în competiție
Caja Rural–Seguros RGA, Samuel Sánchez–MMR Cycling Academy, Nesta–MMR CX Team, Jaleo! MMR Gravel Team.
Proiectate și montate în Spania
dezvoltare internă, de la primul desen până la ultimul reglaj.

Toate bicicletele MMR

Specificații

Caracteristici

Brand:
MMR
Colecția:
  • 2025
Gama:
00
Model:
  • MMR X-TOUR 00
Culoare:
Camel
Cod de bare (EAN):
8435525030898

Cadru

Material cadru:
Carbon
Cadru:
X-Tour – G3 Carbon Concept Frame. Intermediate modulus carbon fiber. TA 12 mm. Fully internal Cable Routing. Flat Mount. Press Fit. Head Tube 1.5
Furcă:
X-Tour – G3 Carbon Concept Fork. TA 12 mm.
Cuvete:
Ritchey Switch

Transmisie

Angrenaj:
Sram Apex 1 AXS 40T DUB WIDE
Casetă pinioane:
Sram XS-1270 10/52 12 V
Schimbător foi (față):
-
Schimbător pinioane (spate):
Sram S1000 Eagle AXS 12 v
Lanț:
Sram Apex D1

Ghidon

Ghidon:
Ritchey butano Comp
Pipă:
Ritchey Logic Switch

Frânare

Frâne:
Sram Apex AXS

Roți

Jante:
XCR SL25 - HG
Anvelope:
Hutchinson Touareg 40 TLR

Componente

Tijă șa:
Ritchey Logic
Șa :
Selle Italia Model Epsilon
Părerea clienților

Recenzii

Nu au fost găsite recenzii

Comunitatea Trisport

Întrebări & Răspunsuri

Întreabă comunitatea sau ajută alți sportivi — un răspuns aprobat îți aduce 10 puncte de fidelitate. Un review aprobat de cumpărător = 20 puncte.

Nicio întrebare încă la acest produs — fii primul care întreabă!

Coduri produs & EAN per mărime
Mărime Cod produs EAN Disponibilitate
L 080439 8435525030911 În stoc
M 080438 8435525030904 În stoc
S 080437 8435525030898 În stoc
XL 080440 8435525030928 În stoc

Cod EAN grup produs: 8435525030898

MMR X-TOUR 00 (2025) - bicicletă gravel - Camel
MMR X-TOUR 00 (2025) - bicicletă gravel -...
MMR X-TOUR 00 (2025) - bicicletă gravel - Camel
MMR X-TOUR 00 (2025) - bicicletă gravel - Camel
17.299 lei